reklamı kapat

POPÜLER

national geographic

National Geographic dergisinin 130 yıl boyunca çıkan tüm kapakları bu videoda [İzle]

Dünyanın en eski dergilerinden olan National Geographic, tam 130 yıldır aramızda. Bunun için şimdiye kadar yayınlanan tüm kapaklarını 2 dakikalık bir videoda birleştiren dergi, kıskandıracak başarısını sürdürmeye devam ediyor.

İlk olarak 1888 yılında ABD’de yayın hayatına başlayan ve maddi bir amaç gütmeyen dergi, National Geographic Cemiyetinin resmi yayın organı olarak geçiyor. 2015 yılında 21st Century Fox’un çatısı altına giren derginin yüzde 27’lik hissesi yine de cemiyetin elinde bulunuyor. Coğrafya, tarih, bilim, doğa, keşif, araştırma ve fotoğraf gibi konularda yayın yapan dergi, en çok bilinen basılı yayınlar arasında başı çekiyor. Dergi bugün aralarında Türkçe‘nin de bulunduğu 33 ayrı dilde de yayınlanıyor. Yani sadece global değil bölgesel olarak da büyük bir kitleye ulaşan dergi, özellikle doğa ve çevre konusunda en önemli kaynaklar arasında yer alıyor. Her ay 40 milyondan fazla insanın okuduğu söylenen NG, yayınlanan videonun gösterdiği kadarıyla yıllar içerisinde inanılmaz bir değişim geçirmiş. Baskı ve fotoğraf tekniklerinin gelişmesiyle daha görsel hale getirilen National Geographic, ekstra girişimler ve yardımlar sayesinde çok kollu bir hale sokulmuş.
national geographic

Solda ilk kapak, sağda son kapak

National Geographic tarihe tanıklı ediyor

Dergi tarafından yayınlanan bu iki dakikalık kapak videosunu aşağıda izleyebilirsiniz. NG bir 130 yıl daha hayatta kalır mı dersiniz?

Video