reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

6,1 inçlik iPhone yolda; telefonun satış fiyatı da internete sızdı

Apple’a yakınlığıyla bilinen KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, hem iPhone X hem de yeni iPhone modelleriyle ilgili yeni tahminlerde bulundu. Kuo’nun belirttiğine göre telefonun sevkiyatı mevcut çeyrekte 18 milyon birime ulaşacak. Daha önce farklı analistlerin söylediği bilgilerde telefonun mevcut çeyrekteki sevkiyatı 20-30 milyona ulaşacağı belirtilmişti.

Kuo daha önceki bilgilerini tazeleyerek Apple’ın bu yıl üç farklı iPhone modelini görücüye çıkaracağını belirtiyor. 6,5 inçlik OLED ekranlı iPhone X Plus haricinde şirketin 6,1 inçlik LCD ekranlı iPhone’u da tanıtacağı ifade ediliyor. 2018 model iPhone’ların üretimi artıkça Apple’ın iPhone X’un satışlarını durdurabileceğini söylüyor. Çin’de beklenen iPhone X satışı gerçekleştirilemediği ve Çin’deki müşterilerin genellikle daha büyük ekranlı telefonları satın aldığı dile getiriliyor. Rapora göre Apple, 2018 yılının ilk çeyreğinde 18 milyon, ikinci çeyreğinde ise 14 milyon iPhone X satışı gerçekleştirecek.

6,1 inçlik iPhone’un fiyatı ne olacak?

6,1 inçlik LCD ekranlı yeni iPhone modelinin OLED ekranlı modelden daha uygun fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Telefonun yurt dışındaki satış fiyatının 650-750 dolar aralığında olacağı konuşuluyor. Yeni iPhone modellerinin bu yılın eylül ayında gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkacağı iddia ediliyor. Yeni iPhone modelleriyle ilgili detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.