reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

6,1 inçlik yeni iPhone’un satış fiyatı ortaya çıktı

Apple’ın bu yıl üç farklı iPhone modelini görücüye çıkaracağını sizlerle paylaşmıştık. 9to5Mac’in aktardığı yeni habere göre 6,1 inçlik iPhone’un satış fiyatı ortaya çıktı. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, 6,1 inçlik iPhone’un yurt dışında 550 dolardan satışa sunulacağını iddia etti.

Advertisement

Daha önce ortaya çıkan bilgilerde telefonun 700 dolardan piyasaya sürüleceği iddia edilmişti. 6,1 inçlik modelin hem tek SIM hem de çift SIM kart desteğine sahip olacağını belirten Kuo, bu modelde 3D Touch desteğinin olmayacağını belirtiyor. Daha önceki iddialarda olduğu gibi yeni modelde OLED ekran yerine LCD ekranın tercih edileceği ifade ediliyor. Apple’ın OLED ekran tercihini 5,8 inçlik ve 6,5 inçlik modellerde kullanacağını söylüyor. Üç modelde de yüz tanıma teknolojisi Face ID olacağı belirtiliyor. Çerçevesiz ekranla geleceği konuşulan modellerin yüksek fiyattan satışa sunulması bekleniyor.

Yeni iPhone modellerinin satış fiyatlarına dair son dedikodular

Paylaşılan bilgilere göre Face ID teknolojisine sahip 5,8 inçlik ikinci nesil iPhone X 999 dolardan, 6,5 inçlik iPhone X Plus ise 1.099 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacak.  Yeni iPhone modellerinin eylül ayında gerçekleşecek etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Yeni iPhone modelleriyle ilgili bilgiler geldiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

İlgili Video

En yeni iPhone’ları gördünüz mü?