reklamı kapat

POPÜLER

2019 Lexus ES

Bu zamana kadarki en net görselleriyle 2019 Lexus ES’ten tanıtım öncesi son prova [Video]

Dünya prömiyeri Pekin’de gerçekleştirilecek olan 2019 Lexus ES, yeni fotoğraflarıyla birlikte güçlenen tasarımsal karakterini gözler önüne seriyor.

Lexus ürün gamının en eski modellerinden birisi olarak hayatına devam eden ES, 2019 model yılıyla birlikte önemli bir değişimin içerisine giriyor. Preimum sınıfta yer alan BMW 5 ve Mercedes E-Serisi gibi tahtını sarsması bir hayli zor rakiplerle rekabet içerisinde olmasından ötürü her yeni jenerasyonunda ayrı bir özeni hak eden ES, yaklaşık bir hafta önce ilk ipucuyla kendisini göstermişti. Önümüzdeki hafta içerisinde kapılarını açacak Pekin Otomobil Fuarı’nda sahne alacak olan aracından yeni ve çok daha detaylı görseller paylaşan Lexus kaynakları, yaklaşan modelin bizlere ne gibi sürprizler hazırladığını göstermeye başlıyor.

TNGA platformu üzerine geliştirildi

Teknik detaylarıyla ilgili şimdilik çok fazla bilgi sahibi olmadığımız 2019 Lecus ES’in Toyota’nın yeni jenerasyon tüm önemli modellerinde yer verdiği TNGA platformu üzerine geliştirildiğini biliyoruz. C-HR, Avalon, Camry ve Prius gibi farklı sınıflarda yer alan modellerde yer verilen bu platformun ES’te de herhangi bir sorun yaratması beklenmiyor. Ebatsal olarak Avalon’a yakın olan araçta bolca elektronik destek ve sürüş asistanı göreceğiz. Yeni Lexus ES’in belki de en çok merak edilen noktası motor bölümü. Lakin dış basından gelen detaylar bizleri burada çok fazla bir sürprizin beklediğine işaret etmiyor. Şimdilik 3,5 litrelik V6‘nın 300 beygir gibi bir güçle yer alması gündemde. Opsiyonel olarak dört tekerlekten çekişli altyapıyla da satın alınabilecek olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olmaya devam edecek.

Video