reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

2018’de satışa sunulacak yeni iPhone’ların fiyatları ortaya çıktı

OLED ekranlı iPhone X’un tanıtılmasının ardından gözler bu yıl piyasaya sunulacak yeni iPhone modellerine kilitlendi. Kısa bir süre önce paylaştığımız haberde Apple’ın bu yıl üç farklı iPhone modelini görücüye çıkaracağını belirtmiştik.

6,5 inçlik OLED ekranlı iPhone X Plus haricinde şirketin 6,1 inçlik LCD ekranlı iPhone’u da tanıtacağı ifade edilmişti. 2018 model iPhone’ların üretimi artıkça Apple’ın iPhone X’un satışlarını durdurabileceği belirtilmişti. Çin’de beklenen iPhone X satışı gerçekleştirilemediği ve Çin’deki müşterilerin genellikle daha büyük ekranlı telefonları satın aldığı dile getirilmişti. Eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz yeni iPhone modellerinin satış fiyatı ortaya çıktı. Paylaşılan bilgilere göre Face ID teknolojisine sahip 6,1 inçlik iPhone modeli 649 veya 749 dolardan, 5,8 inçlik ikinci nesil iPhone X 999 dolardan, 6,5 inçlik iPhone X Plus ise 1.099 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacak. iPhone SE’nin 349 dolardan, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın sırasıyla 449 dolardan ve 569 dolardan, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın ise sırasıyla 549 dolardan ve 669 dolardan piyasadaki yerini alacağı belirtiliyor.

6,1 inçlik iPhone modeli yolda

Daha önce ortaya çıkan bilgilerde 6,1 inçlik LCD ekranlı yeni iPhone modelinin OLED ekranlı modelden daha uygun fiyat etiketine sahip olacağı belirtilmişti. Telefonun yurt dışındaki satış fiyatının 650-750 dolar aralığında olacağı ifade edilmişti.