reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XS

iPhone XS hakkında bilinmesi gereken tüm bilgiler

12 Eylül tarihine sayılı günler kala iPhone XS hakkındaki tüm detayları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Geçtiğimiz yıl çerçevesiz ekranlı iPhone modelini iPhone X olarak adlandırılan Apple’ın bu yılki iPhone modellerini iPhone XS olarak adlandırılacağı belirtiliyor.

Bloomberg’in deneyimli editörleri Apple’ın bu yıl iPhone XS modellerinde Plus takısını kullanmayacağını söylüyor. 5,8 inç ve 6,5 inç OLED ekranla gelmesini beklediğimiz iPhone XS’in 6,5 inçlik versiyonunda 2.688 x 1.242 piksel çözünürlüklü ve 458 ppi piksel yoğunluklu ekranın tercih edileceği söyleniyor. Daha büyük ekranla birlikte yeni yazılım özelliklerinin de gelmesi bekleniyor. Mevcut iOS 12 beta sürümü, 6,5 inçlik iPhone XS’in daha fazla bilgi ve ayrıntıyı tek bir görünümde sergileyen iPad benzeri yatay uygulamaları destekleyebileceğini ileri sürüyor. Her iki telefonda da A12 işlemcisinin yer alacağı konuşuluyor. A11 Bionic’in başarısını sürdürmesi beklenen işlemcinin Apple’ın ilk 7 nm’lik işlemcisi olacağı ifade ediliyor.

Daha ufak işlemcinin hem daha iyi performans hem de daha uzun pil ömrü sağlaması bekleniyor. Üçlü kamera sisteminin bu yıl yerine önümüzdeki yıl tanıtılacak iPhone modellerinde kullanılacağı iddia ediliyor. Uzay grisi ve gümüş renk seçeneklerine ek bu yılki iPhone XS modellerinde altın renk seçeceğinin gelme ihtimali kuvvetle muhtemel.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPhone’ların satış fiyatları ne olacak?

6,1 inç LCD ekranlı iPhone’un yurt dışında 699 dolardan alıcı bulacağı ifade ediliyor. Apple’ın bu modelde 3 GB, 5,8 ve 6,5 inç OLED ekranlı modellerinde ise 4 GB RAM tercih edeceği konuşuluyor. Uygun modelin depolama seçenekleri arasında 64 GB ve 256 GB, daha yüksek fiyattan satılacak modellerin ise 64 GB, 256 GB ve 512 GB hafıza seçenekleriyle geleceği belirtiliyor. iPhone X’un güncellenmiş 5,8 inçlik versiyonunun başlangıç fiyatının 899-949 dolar olacağı iddia ediliyor. 6,5 inçlik Plus modelinin ise başlangıç fiyatının 999 dolar olması bekleniyor. Yeni iPhone modelleriyle ilgili tüm bilgileri 12 Eylül’de sizlerle paylaşacağız.

İlgili Video

Apple’ın en son satışa sunduğu telefonları