reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XS

6,5 inçlik yeni iPhone’un ismi ortaya çıktı

iPhone XS’in tanıtımına sayılı günler kala telefonla ilgili yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Dedikodular gerçeğe dönüşürse 6,5 inç OLED ekranlı yeni iPhone modeli iPhone XS Max olarak adlandırılacak.

iPhone XS Max’ın iPhone XS’ten daha büyük pille geleceği konuşuluyor. Her iki telefonda da Apple’ın yeni nesil işlemcisi A12’nin kullanılması bekleniyor. A12 işlemcisiyle her iki telefonun da güçlü performans sunacağını şimdiden söyleyebiliriz. Yapay zeka ve kamera konusunda da iyileştirmeler beklediğimiz telefonlarda A12 işlemcisine 4 GB’lık RAM’in eşlik edeceği belirtiliyor. Apple’ın iPhone X’da 3 GB RAM tercihinde bulunduğunu hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5,8 inç ve 6,5 inç OLED ekranla gelmesini beklediğimiz iPhone XS’in 6,5 inçlik versiyonunda 2.688 x 1.242 piksel çözünürlüklü ve 458 ppi piksel yoğunluklu ekranın tercih edileceği söyleniyor. Daha büyük ekranla birlikte yeni yazılım özelliklerinin de gelmesi bekleniyor. Mevcut iOS 12 beta sürümü, 6,5 inçlik iPhone XS’in daha fazla bilgi ve ayrıntıyı tek bir görünümde sergileyen iPad benzeri yatay uygulamaları destekleyebileceğini ileri sürüyor. Her iki telefonda da A12 işlemcisinin yer alacağı konuşuluyor. A11 Bionic’in başarısını sürdürmesi beklenen işlemcinin Apple’ın ilk 7 nm’lik işlemcisi olacağı ifade ediliyor.

Yeni iPhone’ların tanıtımına artık çok az bir süre kaldı

Yeni iPhone modelleriyle ilgili tüm bilgileri 12 Eylül’de sizlere aktaracağız.

İlgili Video

Apple’ın en son satışa sunduğu telefonları