reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Xs ile çekilmiş etkileyici fotoğraflar

Apple, iPhone Xs ile çekilmiş etkileyici fotoğrafları paylaştı. Apple, şirket tarafından çekilen fotoğraflar yerine dünyanın dört bir yanındaki telefon sahipleri tarafından çekilen fotoğrafları yayınladı.

Amatörler ve profesyoneller yeni iPhone’lardaki 12 megapiksel çift kamera sisteminden yararlanıyor. Akıllı HDR, Portre modunda gelişmiş bokeh ve Derinlik Kontrolü ile alan derinliğini değiştirme gibi yeni özellikler kullanıcılara sunuluyor. Apple, kullanıcıların çekmiş oldukları bu fotoğrafları #ShotoniPhone kampanyası altında paylaşıyor. Yayınlanan fotoğraflara bakıldığında fotoğrafların DSLR fotoğraf makineleriyle yarışır düzeyde olduğunu belirtelim. Hem bokeh çekimlerde hem de düşük ışıkta başarılı performans sergilen yeni iPhone, geçtiğimiz yıl piyayasa sürülen iPhone X’un başarısını sürdürmeyi amaçlıyor.

Tasarım açısından iPhone X ile aynı olan yeni iPhone modeli, renk seçeneklerine eklenen altın renkli gövdesiyle dikkat çekiyor. IP68 sertifikası sayesinde telefon suya karşı da dayanıklı. Telefonun gövdesinde ise bir önceki modelde olduğu gibi paslanmaz çelik ve cam malzemeleri kullanılıyor. A12 Bionic işlemcili yeni iPhone modellerinden iPhone Xs’te 5,8 inç OLED, iPhone Xs Max’te ise 6,5 inçlik OLED ekran yer alıyor.

iPhone Xs selefinden bünyesinde barındırdığı A12 işlemcisiyle ayrılıyor. A12 Bionic, yüzde 15’e kadar daha hızlı iki performans çekirdeğine, yüzde 50’ye kadar daha verimli dört verimlilik çekirdeğine, yüzde 50’ye kadar daha hızlı dört çekirdekli bir GPU’ya, güçlü Apple tasarımı Görüntü Sinyali İşlemcisine (ISP), video kodlayıcıya ve çok daha fazlasına sahip altı çekirdekli Fusion mimarisini temel alıyor. İşlemci aynı zamanda pil ömrü konusunda da iyileştirmeler sunuyor. iPhone Xs, iki şarj arasında iPhone X’a göre 30 dakika, iPhone Xs Max ise iPhone X’a göre bir buçuk saat daha fazla kullanım olanağı sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone Xs Türkiye’de ne zaman piyasaya sunulacak?

iPhone Xs’in ekim veya en geç ekim ayında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. 9to5Mac sayfasının yayınladığı fotoğraflara haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Video