reklamı kapat

POPÜLER

Apple iphone Xs iOS 12.1

iOS 12.1, iPhone Xs, Xs Max ve XR’ın “güzellik” sorununu çözüyor mu?

Apple, geçtiğimiz günlerde beklenen iOS 12.1 güncellemesini herkes için indirmeye sundu. Peki bu yeni sürüm iPhone Xs, Xs Max ve XR’ın “güzellik” sorununu çözüyor mu? İşte cevabı;

iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR, biliyorsunuz kamera eleştirileriyle uzun süredir tartışılıyor. Bu eleştirilerin arkasında telefonlarda yer alan ön kameranın kişilerin cildini aşırı şekilde düzgünleştirmesi yer alıyor. Yeni modellerin ön kamerası, iPhone X’a oranla cilde daha fazla işlem uyguluyor ve pürüzsüz hale getiriyor. Bu yüzden ciddi detay kaybı yaşanırken, bunun arkasında Smart HDR (Birden fazla fotoğraf çekip birleştiren sistem) altyapısında bir hata yer alıyor. iOS 12.1 ile bu can sıkan sorunu ortadan kaldıracağını belirten firma, bunu gerçekten yapmışa benziyor. Aşağıda göreceğiniz örnek fotoğraf, iOS 12 ile iOS 12.1 arasındaki farkı açıkça gözler önüne seriyor. Görebileceğiniz üzere artık Xs ailesi ve XR’ın ön kamerasıyla çekilen fotoğraflar daha detaylı çıkıyor. Söylendiği kadarıyla modeller artık kısa enstantane hızıyla beraber en keskin temel fotoğrafı seçiyor. Böylece elde edilen fotoğraflar daha iyi / detaylı çıkıyor. Elbette halen ilk halini daha çok beğenen kadınlar bulunuyor.

Apple iphone Xs iOS 12.1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özellikle iPhone Xs sahiplerini memnun eden iOS 12.1 ile başka neler geldi?

Güncelleme ile ilk olarak grup FaceTime özelliği geliyor. Bu özellik, 32 farklı kişinin FaceTime üzerinden grup halinde sohbet (Sesli ya da video) edebilmesine imkan tanıyor. Buna ek olarak iPhone ve iPad modelleri için tam 70 yeni emoji de yeni iOS sürümüyle kullanıma çıkıyor. iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR için çekim sırasında arka plan bulanıklığını (Bokeh / derinlik kontrolü) değiştirme şansı getiren iOS 12.1, bunlara ek olarak yine yeni iPhone ailesi özelinde çift SIM kart desteği veriyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni modellerinden iPhone XR