reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone şarj sorunu iOS 12.1 Beta

Gündemden düşmeyen can sıkıcı iPhone şarj sorunu için sevindirici gelişme

Teknoloji devi Apple‘ın yeni iPhone Xs / Xs Max modellerini ve diğer birçok cihazını etkileyen şarj sorunu için sevindiren bir haber verildi. iOS 12.1 Beta ile iPhone şarj sorunu tarih oluyor.

Apple‘ın özellikle iPhone ve bazı iPad modelleri son günlerde yaşanan can sıkıcı şarj sorunuyla gündeme geliyor. Daha çok yeni tanıtılan iPhone Xs ve Xs Max modellerinde görülen sorun, iOS 12 yüklü cihazların ekranı kapalıyken şarj olmasını engelliyor. Yani cihazın ekranı kapalıyken Lightning kablosu takılsa dahi şarj başlamıyor. Şarjın başlaması için ekranın yani kilidin açılması gerekiyor. Birçok kullanıcının canını oldukça sıkan bu durum, söylendiği kadarıyla iOS 12.1 Beta ile çözülüyor. Yeni kullanıma çıkan sürüm, deneyenlerin kesin olarak belirttiği üzere yaşanan şarj sorununu ortadan kaldırıyor. Yani artık eskiden olduğu gibi kablo cihaza takılır takılmaz şarj başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone şarj sorunu çok büyümeden ortadan kaldırılıyor

Ancak iOS 12.1‘in son kullanıcıya ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Bazı kaynaklar sürümün önümüzdeki hafta yayımlanacağını tahmin ediyor. Ancak buna kadar kadar kişilerin cihazlarını yine şarj etmek için ekranı açması gerekiyor. Firmanın yeni iPhone modelleri bunun haricinde genel olarak beğeniliyor. iPhone X’un üzerine çok fazla yenilik getirmeyen telefonlar, yine de A12 Bionic işlemcileri ve geliştirilen kameralarıyla öne çıkıyor.

İlgili Video

Sorunu en çok gündeme getiren video bu oldu