reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Xs Max

iPhone Xs ve iPhone Xs Max’te ortaya çıkan büyük problem [Video]

Apple‘ın 12 Eylül’de tanıttığı yeni modelleri iPhone Xs ve iPhone Xs Max‘te ciddi bir problem olduğu ortaya çıktı. Üstelik görünen o ki bu problem fazlasıyla yaygın olmasına rağmen henüz bir çözüm bulunabilmiş değil.

Bir süredir internette çeşitli ortamlarda konuşulan problem Unbox Therapy YouTube kanalı tarafından gündeme getirildi. Kanalın sahibi olan Lewis Hilsenteger aldığı bir e-postanın ardından problemin farkına varıyor. Ardından Apple’ın resmi sitesinde de aynı problemden sayısız insanın şikayetçi olduğunu fark ediyor. Aslına bakarsanız problem oldukça basit: iPhone Xs ve iPhone Xs Max ekranı açık olmadığı zamanlarda şarj amacıyla takılan lightning kablosunu fark etmiyor. Bu yüzden de cihazların şarj olması mümkün olmuyor. iPhone Xs ve iPhone Xs Max sahipleri telefonlarını yatmadan önce şarja takıp, sabah hiç şarj olmamış hale bulabiliyor.

Kimi kullanıcılar problemi sadece ekrana dokunarak çözebiliyor. Bu şekilde şarj işlemi başlıyor ve problemsiz şekilde devam ediyor. Ancak kimileri ekranı açsa da, kabloyu çıkartıp taksa da cihazın şarj olmasını sağlayamıyor. Bu problemle Apple‘a giden kullanıcılar cihaz değişiminden yararlanabiliyor ancak aldıkları yeni telefonda da aynı sorunla karşılaşıyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Problemin kaynağı yazılımsal mı, donanımsal mı yeni bilinmiyor. Fakat iOS 12 güncellemesini alan iPhone X’lerde böyle bir problem henüz yok. iPhone Xs’lerin bir kısmı, iPhone Xs Max’lerin ise büyük bir kısmı problemden etkileniyor gibi görünüyor. Kablosuz şarj sisteminde ise hiçbir cihazda sıkıntı yaşanmıyor. Unbox Therapy’nin bu sorunu gözler önüne serdiği videoyu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Apple’dan ilginç iPhone Xs Max reklamı; “sevdiğin her şey daha da büyüdü”