reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XS

iPhone XS ve iPhone XS Max’te sorunlar ortaya çıktı

Türkiye çıkış tarihi henüz belli olmayan ve kısa bir süre önce yurt dışında satışa sunulan iPhone XS ve iPhone XS Max modelleriyle ilgili bir takım sorunlar ortaya çıktı.

Reddit ve MacRumors forumlarında iPhone XS ve XS Max kullanıcılarının zayıf LTE bağlantısı yaşadıkları belirtiliyor. Büyük şehirlerde LTE performansında bağlantı sorunları yaşadığı söylenen kullanıcılar, Verizon, T-Mobile ve AT&T operatörlerini kullandığını söylüyor. Zayıf LTE bağlantısının yanında bazı kullanıcılar da Wi-Fi bağlantısıyla ilgili sorunlar yaşadıklarını belirtiyor. Neyse ki bu basit bir yazılım hatası gibi görünüyor. Yeni iPhone modelleri daha hızlı 5GHz seçeneği üzerinde 2.4GHz bandını tercih ediyor. Bu da geçen sene iPhone X ile karşılaştırıldığında, genel olarak daha yavaş hızlara neden oluyor.

Wi-Fi ve LTE bağlantısıyla ilgili yaşanan sorunların Apple’ın yayınlayacağı yeni güncellemeyle çözülmesi bekleniyor. Telefonlar henüz Türkiye’de resmi olarak satışa sunulmadığı için bu sorunların Türkiye’de de yaşanıp yaşanmadığını henüz bilmiyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XS ve XS Max Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

Yeni iPhone modellerinden iPhone XS ve XS Max’in ekim veya en geç kasım ayında Türkiye’de satışa sunulmasını bekliyoruz.

Video