reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Xs

iPhone Xs ve iPhone Xs Max satın almayı düşünenlere kötü haber

Kısa bir süre önce paylaştığımız haberde bazı iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinde sorunlar çıktığını aktarmıştık.

Henüz Türkiye’de satışa sunulmayan telefonların LTE ve Wi-Fi bağlantılarıyla ilgili kullanıcılara sorunlar yaşattıkları ifade edilmişti. Paylaştığımız bu haberin üzerinden çok geçmeden telefonlarla ilgili yeni sorunlar ortaya çıktı. Apple Destek Toplulukları ve MacRumors forumlarındaki bazı iPhone XS ve iPhone XS Max sahipleri, ekran kapalıyken bir Lightning kablosu takıldığında cihazların şarj edilmeye başlayamadığını bildiriyor. Çoğu durumda iPhone Xs veya iPhone Xs Max, kullanıcı ekrana dokunarak veya kaldırarak cihazı uyandırdığında şarj etmeye başlıyor. Sorunun ne kadar yaygın olduğu açık değil, ancak herkes etkilenmiyor. Apple ise bu sorunun neden kaynakladığına dair henüz bir açıklama yapmadı.

Bu sorundan etkileniyorsanız, Apple Destek ile iletişime geçilmesi öneriliyor. Apple, sık sık bu tür hatalara çözüm bulmak için cihaz bilgilerini ve teşhislerini mühendislik ekiplerine aktarıyor, böylece tüm geri bildirimler kullanıcılara yardımcı oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone Xs ve Xs Max’in Türkiye fiyatı belli oldu mu?

iPhone Xs ve iPhone Xs Max’in Türkiye fiyatı halen belirsizliğini koruyor. Telefonların yüksek fiyattan satışa sunulması bekleniyor.

Video