reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Facebook’ta şaşırtan istifalar; Instagram kurucuları gidiyor!

Sosyal medyanın sürekli olarak büyüyen platformu Instagram, bugün önemli bir haberle gündeme geldi. Platformun kurucuları Facebook‘tan ayrılıyor.

Bilmeyenler için Instagram, Facebook tarafından 2012 yılında tam 1 milyar dolara satın alınmıştı. Bu satın alımdan sonra Facebook kanatları altına giren servis, o günden bu yana kurucular Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından yönetiliyor. Ancak bu dönem bugün itibariyle sona erdi. Yapılan resmi açıklamalara göre hem Kevin Systrom hem de Mike Krieger, Facebook’tan ayrılma kararı aldı. Bazı kaynaklar bu ayrılma kararının arkasında Facebook yönetimiyle yaşanan gerginlik nedeniyle olduğu söyleniyor. Ancak Kevin Storm yaptığı açıklamada bir sorun olmadığını söylüyor. Mike Krieger ile beraber “merakımızı ve yaratıcılığımızı keşfetmek için ayrılıyoruz” diyen yönetici, hayatlarının bir sonraki bölümü için hazır olduklarını da belirtiyor. Başlangıçta sadece 13 kişiden oluşan servisi dünyanın bir numaralı sosyal ağlarından birisi hale getiren yöneticiler, açıkça farklı maceralara ve yaratıcı mücadeleye atılmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Instagram artık Facebook’un önüne geçiyor

Facebook artık gençleri kendisine çekemiyor. Ayrıca son dönemde yaşanan veri skandalının da bu durumda büyük etkisi bulunuyor. Kullanıcılar artık diğer platformlara daha çok ilgi duyuyor. Bitmez denilen Facebook gün geçtikçe kan kaybediyor.

İlginizi Çekebilir

Servisin son denemesi IGTV