reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XS iOS 12.1

iPhone Xs, Xs Max ve XR’ın eleştirilen ön kamerası için iOS 12.1 müjdesi

Apple iPhone Xs, Xs Max ve yeni satışa sunulan iPhone XR, ön kameranın “güzelleştirme” özelliğiyle çok eleştiriliyor. Bu konuda çözüm ise iOS 12.1 ile geliyor.

Bilmeyenler için bu eleştirilerin arkasında telefonlarda yer alan ön kameranın kişilerin cildini aşırı şekilde düzgünleştirmesi yer alıyor. Yeni modellerin 7 megapiksel ön kamerası, iPhone X’a oranla cilde daha fazla işlem uyguluyor ve pürüzsüz hale getiriyor. Bu yüzden ciddi detay kaybı yaşanırken, bu sorun kontrastı azaltan Smart HDR özelliğinden dolayı da meydana geliyor. Bunu beğenenler de bulunuyor ancak genel olarak eski altyapının daha iyi sonuçlar verdiği söyleniyor. The Verge’den Nilay Patel’in paylaşımına göreyse bu sorun iOS 12.1 ile ortadan kaldırılıyor. Söylendiği kadarıyla telefonların Smart HDR (Birden fazla fotoğraf çekip birleştiren sistem) altyapısında bir hata bulunuyor. Bu hata nedeniyle cildi aşırı pürüzsüz hale getiren telefonlar, iOS 12.1 ile bu kimileri için oldukça can sıkan sorundan kurtuluyor. Yeni güncelleme ile telefonların özçekimleri daha detaylı ve kontrastlı hale getireceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone Xs, Xs Max ve XR en büyük eleştiriden kurtuluyor

Smart HDR özelliği özellikle arka kamerada göze daha iyi gelen sonuçlar veriyor. Yeni iOS sürümüyle başka ne gibi değişikliklerin yapılacağı ise henüz bilinmiyor. Akıllı telefonların insan cildini pürüzsüz hale getirmesini nasıl buluyorsunuz?

İlginizi Çekebilir

iPhone Xs Max’e özel ilginç video