reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 3 modelinin yeni ortaya çıkan şaşırtan teknik özellikleri

Resmi olarak 25 Ekim tarihinde tanıtılacak Xiaomi Mi Mix 3, bugün yeni teknik özelliklerle gündeme geldi. Eğer bunlar doğruysa model ciddi şekilde fark yaratacak.

Xiaomi Mi Mix 3, son dönemde en çok beklenen akıllı telefon konumunda yer alıyor. Yapılan son sızıntı ise modelin teknik detaylarını netleştiriyor. Ancak hemen belirtelim. Bu sızıntıda ortaya çıkan bilgilerin doğruluğu konusunda büyük şüpheler bulunuyor. Yine de baktığımız zaman yeni bilgiler modelin Snapdragon 855 işlemci ile geleceğini gösteriyor. Fakat Qualcomm‘un yeni işlemcisini Snapdragon 855 değil Snapdragon 8150 olarak isimlendireceği söyleniyor. Ayrıca işlemcinin 2019 mart ayından önce gelmesi beklenmiyor. Bu açıdan pek doğru durmayan bu detaylar, modelin 6,4 inç ekran üzerine kurulduğunu gösteriyor. 3.850 mAh pile sahip olacak denilen Xiaomi Mi Mix 3, söylendiği kadarıyla arkasında 20 megapiksel + 16 megapiksel çiftli kamera taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix 3 için daha önceki “gerçekçi” detaylar şöyleydi

Sürgülü tasarımıyla göz dolduran model, gücünü Snapdragon 845 işlemciden alıyor. Başlangıç fiyatının yaklaşık 450 dolar seviyesinde olacağı söylenen telefon, dijital asistanına erişim için özel bir butona da sahip. Siyah, yeşil ve mavi olarak üç farklı renk seçeneğiyle gelen cihazın, 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 128 GB depolama ve 8 GB RAM + 256 GB versiyonları bulunuyor. 10 GB RAM ve 5G destekli özel bir sürümü de gelecek telefon, 1080×2340 piksel bir AMOLED ekran üzerine kuruluyor. En az 3.500 mAh pil beklenen modelin önünde çiftli 24 megapiksel özçekim kamerası yer alıyor. Aşağıda izleyebileceğiniz video ise modelin üç boyutlu yüz yanıma sistemine gönderme yapıyor. Modelin Türkiye’de de satılacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Modelin resmi tanıtım videosu