reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 4

Xiaomi Mi Mix 4 hakkında ortaya çıkan iddialı kamera detayı

Mi Mix ailesinin yenisi Xiaomi Mi Mix 4 hakkında dikkat çeken bir kamera detayı ortaya çıktı. Telefon bu konuda çok iddialı görünüyor.

Xiaomi Mi Mix 4, kısa süre önce 64 megapiksel Samsung ISOCELL Bright GW1 sensör üzerine kurulacak haberiyle gündeme gelmişti. Arkasındaki dörtlü ya da üçlü modülün merkezinde yer alacak bu sensör, cihazın görüntü performansı için önemli bir detay. Yeni yapılan resmi bir açıklama ise modelin zoom konusunda da çok iddialı olacağını gösteriyor. Henüz kesinleşmeyen bu bilgiye göre telefonda bir “süper telefoto” lens yer alabiliyor. Bunun arkasında ne olduğu henüz tam olarak anlaşılamıyor. Ancak modelin bu telefoto lens ile en az 10x optik zoom sunacağı tahmin ediliyor. Kendi içerisinde telefon kameraları için özel bir ekip yer alan firma, Mi Mix 4 ile bu konuda geldiği son noktayı gözler önüne serecek izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix 4 için diğer teknik beklentiler şöyle:

Cihaz gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan yeni Snapdragon 855 Plus işlemciden alacak. 4.500 mAh pile sahip olduğu söylenen model, burada tam 100W hızlı şarj desteği taşıyor deniyor. En üstte 12 GB RAM ve 1 TB UFS 3.1 dahili depolamaya sahip olacağı belirtilen Mi Mix 4, sızanlara göre bünyesinde 90 Hz değerinde 2K bir AMOLED ekran barındırıyor. Mi Mix 3 gibi kızaklı tasarımı benimsemeyeceği tahmin edilen telefonun, burada motorlu bir ön kamera taşıyacağı düşünülüyor. Telefonun 2019 bitmeden resmi olarak lanse edileceği yapılan tahminler arasında.

İlginizi Çekebilir

Android tarafının en gelişmiş modellerinden