reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 4

Xiaomi Mi Mix 4 hakkında ortaya çıkan 64 megapiksel kamera detayı

Mi Mix ailesinin yenisi Xiaomi Mi Mix 4 hakkında dikkat çeken teknik detaylar ortaya çıktı. Model genel olarak çok iddialı geliyor.

Mi Mix ailesi Xiaomi için her zaman büyük önem arz ediyor. Bu ailede tasarım konusunda sınırları zorlayan firma, şu an Mi Mix 4 üzerinde çalışıyor. Resmi ağızdan gelen bilgiye göreyse modelde 64 megapiksel Samsung ISOCELL Bright GW1 sensör yer alıyor. Arkasındaki dörtlü ya da üçlü modülün merkezinde yer alacak bu sensör, biliyorsunuz pazarın “megapiksel açısından” en üstünde duruyor. Bu sensörü özel bir algoritma ile çok iyi şekilde kullanabileceği tahmin edilen firma, Xiaomi Mi Mix 4 ile Huawei’yi “görüntüleme tarafında” oldukça zorlayacak izlenimi oluşturuyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla cihaz gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden alıyor. 4.500 mAh pili bulunan cihaz, burada tam 100W hızlı şarj desteği taşıyor. Bu sistemi hali hazırda geliştiren firma, yine de çıkışı 2020’den önce yapmaz söylentileri geliyor. En üstte 12 GB RAM ve 1 TB UFS 3.1 dahili depolamaya sahip olacağı belirtilen Mi Mix 4, sızanlara göre bünyesinde 120 Hz değerinde 2K bir AMOLED ekran barındırıyor. Bu detayın da gerçek olması 2019 için çok olası durmuyor. Aşağıda videosu yer alan OnePlus 7 Pro, 90 Hz AMOLED ekranıyla şu an ulaşılan son seviyeyi gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix 4 kağıt üzerinde çok iddialı

Mi Mix 3 gibi kızaklı tasarımı benimsemeyeceği tahmin edilen telefonun, burada motorlu bir ön kamera taşıyacağı düşünülüyor. Telefonun 2019 bitmeden resmi olarak lanse edileceği de kaynaklar tarafından verilen bilgiler arasında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Android tarafının en gelişmiş modellerinden

İLGİLİ HABERLER