reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10
Samsung Galaxy Note 10
Samsung Galaxy Note 10

Samsung Galaxy Note 10 ailesi için merak uyandıran 3D ToF detayı

Resmi olarak 7 Ağustos tarihinde gelen Samsung Galaxy Note 10 ailesi için merak uyandıran bir 3D ToF sensörü detayı ortaya çıktı.

Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ merak edilen cihazlar. İşte bu cihazlardan Galaxy Note 10+ arkasında bir ToF sensörü yer alıyor. Bilmeyenler için ToF (Time-Of-Flight) sensörü, kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Gelen son bilgilere göreyse 5G destekli Galaxy Note 10+ modelinde iki adet ToF sensörü yer alıyor. Biliyorsunuz Galaxy S10 5G modeline de önde ve arka olmak üzere iki adet ToF koyan firma, bunu yeni ailede de devam ettirecek gibi görününüyor. Bu açıdan bu modelin merkeze konumlandırılan bir ekran deliği değil, Galaxy S10 gibi sol ya da sağ tarafta duran bir delik kullanması bekleniyor. Çünkü ToF ile kamera için konulacak geniş deliğin merkezde iyi durmayacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 ailesin hakkında başka neler biliyoruz?

Galaxy Note 10+, 6,8 inç bir Dynamic AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Galaxy Note 10’da ise 6,4 inç bir Dynamic AMOLED ekran yer alıyor. Ortak olarak güçlerini satıldığı yere bağlı olarak Snapdragon 855 ve Exynos 9825 işlemcilerden alan telefonların, en üstte 12 GB RAM ve 1 TB dahili depolama ile donatılacağı tahmin ediliyor. Telefonlar için başlangıç fiyatının 1.000 doları geçeceği de üzen detaylar arasında yer alıyor. Cihazların 5G destekli versiyonları da aktif olarak sunulacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin merak edilen ekran altı kamera teknolojisi