reklamı kapat

POPÜLER

Samsung ISOCELL Vizion 33D

Samsung ISOCELL Vizion 33D sensörü tanıtıldı; işte getirdikleri

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, önemli bir duyuru yaptı. Samsung ISOCELL Vizion 33D sensörü tanıtıldı. İşte detayları;

Samsung Galaxy S21 serisi için geçtiğimiz aylarda Galaxy Note 20 serisi gibi ToF sensörüne sahip olmayacağı bilgisi gündeme gelmişti. Bilmeyenler için ToF (Time-Of-Flight) sensörü kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Samsung’un işte bu sensörün yeterince iyi olmadığını ve fazla bir kullanım potansiyeli getirmediğini düşündüğü söylenmişti. Birçok firma ToF’u daha etkili portre modu için tercih ederken, yukarıdaki durumdan dolayı Samsung’un daha gelişmiş bir ToF teknolojisi üzerinde çalıştığı söylenmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte bu bahsedilen daha gelişmiş ToF altyapısı Samsung ISOCELL Vizion 33D sensörü ile karşımıza çıktı. Ortamı üç boyutlu olarak derinliğiyle beraber etkili şekilde algılayabildiği aktarılan yeni sensör, bu açıdan hem AR / VR hem de fotoğraf tarafında ciddi imkanlar sunuyor. Sadece tek bir kareden derinlik haritası çıkarabilen ve saniyede 120 kare yakalayabilen ISOCELL Vizion 33D, aktarıldığı kadarıyla düşük güç harcıyor, 5 metre mesafeden obje takibi yapabiliyor ve kameraların otomatik netleme performansını da artıyor.

Samsung ISOCELL Vizion 33D ilk olarak Galaxy S21 Ultra’da yer alabilir

Ancak bu halen yüzde 100 kesin değil. Bu sensörün ilk olarak Galaxy Z Fold serisinden bir amiral gemisine konulma ihtimali de bulunuyor. Biliyorsunuz firma artık ağırlığı bu modellere veriyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli