reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesinde yer alacak çok önemli teknoloji

Samsung Galaxy S10 ailesi gündemi meşgul etmeye hız kesmeden devam ediyor. Bu sefer ise ailenin önemli bir 3D özelliği gündemde bulunuyor.

Samsung Galaxy S10 ailesi dört farklı modelden oluşuyor. Gelen son bilgilere bakılırsa bu dört modelde de TOF (Time-Of-Flight) sensörü yer alacak. Bu sensör kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Firmanın işte bu sensörden telefonların hem önüne hem de arkasına koyacağı iddia ediliyor. Öne konulan sensörün üç boyutlu güvenli yüz tanıma için kullanılacağı belirtiliyor. Arkadaki sensörün ise artırılmış ve sanal gerçeklik uygulamaları için görev yapacağı belirtiliyor. TOF ile yakındaki objelerin Huawei telefonlarda olduğu gibi üç boyutlu şekilde sanala aktarılabileceği belirtiliyor. İlk defa Samsung Galaxy S10 ailesinde TOF kullanacağı belirtilen firma, modelini öne çıkarmak adına teknik olarak büyük atılımlar planlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesinde çok özel bir model bulunacak

En üste konumlandırılan bu model, 5G desteğine sahip olacak ve toplam tam altı adet kamera üzerine kurulacak. 6,7 inç boyutunda dev bir ekranla gelecek modelin, seramik bir arka bölüme sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Siyah ve beyaz renk seçenekleriyle gelecek model, gerçekten merak ediliyor. Firmanın yeni modellerinde ekrana entegre parmak izi sisteminin de aktif olarak yer alacağı biliniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın katlanabilir telefon prototipi