reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy S10 5G

En üstün Samsung Galaxy S10 modelinden yeni bilgiler

Samsung Galaxy S10 ailesinin en önemli versiyonlarından olacak 5G versiyon hakkında yeni bilgiler var. Bu bilgiler sağlam bir kaynaktan geliyor.

Advertisement

Samsung Galaxy S10 ailesi, artık kesin olarak dört farklı modelden oluşuyor. İşte bu dört modelin en üstünde yer alacak 5G destekli versiyon, yeni bilgiler ile gündemde bulunuyor. Resmi olarak MWC 2019 kapsamında görücüye çıkacak telefon, Ice Universe’den gelen bilgilere göre ilk aşamada sadece Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore içerisinde elde edilebilecek. 5G altyapısına ilk olarak bu ülkelerin geçeceği için bu adım oldukça mantıklı görünüyor. Yeni bilgiler ayrıca 5G Samsung Galaxy S10 modelinin ekran boyutunu da ortaya çıkartıyor. Daha önce 6,4 inç 19:9 2K Super AMOLED ekranla geleceği söylenen telefon, şimdi 6,7 inç ekrana sahip olacak deniyor. Beyond X kod adlı telefonun, hem ön hem de arka kamerasında ToF sensörünün de yer alacağı belirtiliyor. Bilmeyenler için ToF sensörü, kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Bunun hem üç boyutlu yüz tanıma hem de artırılmış gerçeklik uygulamaları için kullanılabildiği belirtiliyor. Üzerinde çok güzel görünen bir 5G logosunun olacağı da söylenen telefon, oldukça merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesi hakkında diğer bilgiler şöyle;

Fiyat tarafında Galaxy S10 Lite 128 GB için 850 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Galaxy S10 modeli 128 GB için 1.000 dolar, 512 GB içinse 1.250 dolar fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak. Galaxy S10+ tarafındaysa 128 GB için 1.130 dolar, 512 GB için 1.390 dolar ve 1 TB için tam 1.760 dolar ödenmesi gerekecek. Modellerin resmi olarak 20 Şubat tarihinde tanıtılacağı belirtiliyor. Kamera tarafında Galaxy S10 Lite tek ön kamera çift arka kamera ile geliyor. Galaxy S10 modelinde tek ön kamera, ikili arka kamera kullanılıyor. Galaxy S10+ çift ön kamera, üçlü arka kamera ile geliyor.

İlginizi Çekebilir

10 GB RAM ile gelen yeni modellerden