reklamı kapat

POPÜLER

2.0 litre turbo motorla geliyor; karşınızda Porsche 718 T Boxster ve Cayman [Video]

Önümüzdeki yıldan itibaren kullanıcılarla buluşmaya başlayacak olan Porsche 718 T Boxster ve Cayman, performans rakamlarıyla dikkat çekiyor.

Türkiye’de var olan yüksek vergilendirme probleminden ötürü fiyatı 1 milyon TL’yi bulan Porsche 718 ailesi, ürün gamına baktığımızda giriş seviyesi olarak nitelendirebileceğimiz bir seviyede. Yurt dışında kısa sürede kullanıcılar tarafından benimsenen modele olan ilgiden memnun olan Porsche, 2019 model yılıyla birlikte işin içerisine “T” rozetini de dahil ediyor. Porsche 718 T Boxster ve Cayman olarak iki farklı gövde tipiyle satın alınabilecek olan yeni modellerin motor bölümünde bizleri 2.0 litrelik turbo dört silindir makine bizleri bekliyor olacak. Motorun kompakt boyutlarına rağmen oldukça başarılı performans verileri vadettiğini de belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

Ailenin ilk olara rakamsal verilerine baktığımızda turbo beslemeli motorun 300 PS güç ve 380 Nm tork değerleriyle hizmet ettiğini görüyoruz. Şanzıman ayağında 6 ileri manuel ile birlikte opsiyonel olarak PDK şanzıman ile satın alınabilecek olan Porsche 718 T Boxster ve Cayman, 0’dan 100’e hızlanmasını 4,5 saniyede tamamlayabilecek nitelikler barındırıyor. Araçların erişebileceği maksimum sürat değeriyse 275 km/s olarak teknik tabloya yansıyor. Söz konusu bir Porsche olduğu için altyapı ve sürüş dinamikleri konusunda da oldukça zengin destekler karşımıza çıkıyor. Aktif süspansiyon yönetim desteğiyle birlikte yükseklik değerini 20 milimetre daha aşağı çeken 718 T ailesi, arkadaki kilitli diferansiyeli ve tork yönetim teknolojisiyle üst seviye bir sürüş dinamiği vadediyor. Yeni modellerin beraberinde getirdiği en büyük değişimlerden birisi de, istenildiğinde multimedya sisteminin çıkartılabiliyor olması. Şimdilik fiyat bilgisi paylaşılmayan modellerle ilgili eksik detayları kısa süre içerisinde alacağız.