reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesinin heyecan yaratan kamera detayları belli oldu

Samsung Galaxy S10 ailesi hakkında yeni bilgiler var. Bu yeni ortaya çıkan bilgiler kamera tarafından önemli detaylar veriyor.

Kısa süre önce bünyelerinde kullanılacak Infinity O isimli ekranın üretime girdiğiniz duyduğumuz Samsung Galaxy S10 ailesi, tasarım ile performans yanında kamera konusunda çok iddialı geliyor. Sağlam kaynaklara göreyse ailenin dört modelinde aşağıdaki kamera kurulumları kullanılıyor.

  • Galaxy S10 Lite tek ön kamera, çift arka kamera
  • Galaxy S10 çift ön  kamera, çift arka kamera
  • Galaxy S10+ çift ön kamera, üçlü arka kamera (12 megapiksel geniş açı, 16 megapiksel süper geniş açı ve 3 kat optik yakınlaşma sunan 13 megapiksel telefoto)
  • Galaxy S10 5G çift ön kamera, dörtlü arka kamera ( ToF sensörü)

Burada elbette özellikle 5G model dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu modelin seramik arka bölüme, tam 12 GB RAM’e ve 1 TB dahili depolamaya sahip olacağı biliniyor. Modelde kullanılacak TOF (Time-Of-Flight) sensörü ise kızılötesi ışığın objeye ulaşması ile yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Daha önce modelin önüne de TOF koyacağı belirtilen firma, bundan vazgeçmiş olabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesi şirketin geleceği kilit rol üstleniyor

Firma mobil taraftaki son durumunu artık bir “kriz” olarak nitelendiriyor. Şirket CEO’su Koh Dong-jin, konu hakkında “Samsung akıllı telefon departmanının şu andaki durumu için üzgünüm ve yaklaşan Galaxy S10 ve katlanabilir telefonlar ile krizin üstesinden gelmek için elimden geleni yapacağım” açıklamasını yapıyor. Firma 2019 yılına Galaxy S10 yanında  katlanabilir akıllı telefon Galaxy F’le de damga vurmak istiyor.

İlginizi Çekebilir

Dört arka kameralı Galaxy A9 modeli