reklamı kapat

POPÜLER

Genesis

Genesis elektrikli otomobil planlarıyla Tesla avcısı olma peşinde

Elektrikli otomobil çalışmalarına hız kesmeden devam eden Genesis, atacağı birkaç adımla geleceğiyle ilgili radikal ilerleme kaydedebilir.

Elektrikli otomobil planlamaları adını yeni duyduğumuz markaları karşımıza çıkartırken, halihazırda var olanlar için de önemli bir fırsat konumunda. Hyundai grubunun premium üyesi olarak bildiğimiz Genesis de bahsettiğimiz bu örnekler arasına girmek için yoğun bir efor sarf ediyor. Gelecek modellerde kullanılmak üzere kendi altyapı mimarisini geliştiren markanın gözü son dönemlerinde ciddi bir ivmelenme kazanan Tesla’da. Binek ve SUV modelleriyle birlikte önümüzdeki 5 yıllık süre içerisinde aktif bir rol alma peşinde olan Genesis için atlanmaması gereken bir nokta daha var. Amerika başta olmak üzere ağılıklı olarak kısıtlı pazarlarla varlığını sürdüren marka, elektrikli otomobil modelleriyle birlikte Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu diğer pek çok bölgedeki payını artırabilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genesis elektrikli otomobil projesinden bilinenler

Genesis ile ilgili elektrik konuşmaları yapılsa da bu sınıftaki ürün planlamasını hangi adımlar üzerine şekillendireceği henüz muamma. Bu kısıtlı bilgi çerçeveleri içerisinde ilk modelin 2021 yılı itibarıyla karşımıza çıkartılmasının beklendiğini söyleyebiliriz. Mantıklı olarak düşündüğümüzde ise ortada var olan Tesla’ya rakip olma iddiası üzerinden Model 3 sınıfında yer alacak nispeten daha uygun fiyata sahip bir araçla işe başlanması doğru olacak. Geçtiğimiz nisan ayında tanıtımı gerçekleştirilen Mint konseptiniyse en güncel ve uyumlu örnek olmasından ötürü merkeze alabiliriz. 320 kilometreye kadar menzil ve hızlı şarj teknolojisi gibi destekleri beraberinde getiren konseptin daha kullanılabilir yapı üzerinden üretime taşınması da ihtimaller arasında. Genesis’in hakkını teslim ettiğimiz ihtişamdaki tasarım detaylarıyla birleştiğinde, önümüzdeki günlerin daha hareketli olacağına olan inancımız da perçinleniyor.

İlginizi çekebilir

470 kilometrelik menziliyle Hyundai Kona Electric