reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Apple CarKey Genesis BMW

iPhone’u otomobil anahtarı olarak kullanma altyapısı Hyundai dünyasına da geliyor

iPhone’unuzu veya Apple Watch’unuzu araba anahtarı olarak kullanabiliyorsunuz. İşte bu özellik yakında Hyundai dünyasına genişliyor.

Advertisement

Bilmeyenler için Wallet uygulamasına araba anahtarı ekleyebilir, bu sayede sahibi olduğunuz otomobilin kilidini açıp arabayı çalıştırmak için iPhone’unuzu veya Apple Watch’unuzu kullanabilirsiniz. Ancak bu altyapı için özelliğe destek veren bir BMW otomobil modeline sahip olmanız gerekiyor. BMW dışında CarKey olarak geçen bu özelliğe destek verilmiyor. Mark Gurman’a göreyse süreç yakında Hyundai ve lüks markası Genesis‘e de genişletilecek. Burada başlangıç Genesis ile yapılacak.

Söylendiği kadarıyla Hyundai’nin belirli otomobil modelleri özel iOS uygulaması üzerinden bu imkana hali hazırda sahipler. Ancak Wallet temelli destek daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunacaktır ve süreci daha fazla kişiye yayacaktır.

Apple’ın şimdiye kadar süreci neden BMW ile sınırladığı bilinmezken, şimdilik CarKey desteğinin verileceği Hyundai ve Genesis araçlar açıklanmıyor. Ancak özelliğin sadece pazara yeni sunulacak araçlarda sunulacağı düşünülüyor.

Apple’ın iPhone’unuzu veya Apple Watch’unuzu araba anahtarı olarak kullanma özelinde hazırladığı resmi sayfaya ise direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın