reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link

TP-Link’ten Wi-Fi 6 ve Mesh teknolojileriyle ilgili açıklama

TP-Link 2022 yılına ilişkin öngörülerini paylaştı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Wi-Fi 6 özelliğine sahip cihazlara olan talep bu yıl artacak.

TP-Link, bu yıl kurumsal ağ projelerinde belirgin bir artış olacağını tahmin ediyor. TP-Link Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer konu hakkında açıklamada bulundu. Dinçer, ”Geçtiğimiz günlerde danışmalık şirketi Deloitte, 2022’de dünya genelinde Wi-Fi 6 teknolojili cihazların satışının 2.5 milyar adedi geçeceğini öngördüklerini açıkladı. Wi-Fi 6 teknolojili ürünlerin kullanımı Türkiye’de de artıyor” dedi. Hem bireysel hem kurumsal ağ çözümlerinde WiFi 6 teknolojili model sayısının arttığını ifade eden Dinçer, kurumsal projelerde Wi-Fi 6 teknolojisine talebin daha hızlı büyüyeceğini tahmin ettiklerini belirtiyor. TP-Link’in Wi-Fi 6 teknolojisine ağırlık verdiğini ve sürekli yeni ürün geliştirdiğini ifade eden Dinçer, bu yıl içinde Wi-Fi 6E teknolojili modellerin de sayıca artacağını söylüyor. Bunların sonucunda 2022 yılında TP-Link’in Wi-Fi ürün satışlarında Wi-Fi 6 teknolojili ürünlerin yüzde 50’lik bir paya ulaşması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TP-Link

TP-Link, Mesh cihazlara olan talebin 2022’de artmasını bekliyor

Mesh ağ teknolojisinin, bu yıl da yükselişini sürdüreceğini açıklayan Dinçer, ”Mesh teknolojisine en fazla yatırım yapan ağ markasıyız. Hem bireysel hem de kurumsal çözümlerde en geniş ürün ailesine sahibiz ve sürekli yeni modeller bu aileye eklenmeye devam ediyor” dedi. Artık pek çok ağ ürününün Mesh teknolojisine sahip olarak üretildiğinin altını çizen Dinçer, sorun çözmedeki başarı oranı ve kullanım rahatlığıyla 2022 yılında Mesh çözümlere talebin daha da artacağını dile getirdi.

İlginizi Çekebilir

Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması