reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10
Samsung Galaxy Note 10

Samsung Galaxy Note 10 ailesi için merak uyandıran detay: “DepthVision Lens”

Resmi olarak 7 Ağustos tarihinde gelen Samsung Galaxy Note 10 ailesi için merak uyandıran DepthVision Lens isimli bir marka kaydı alındı. Peki bunun arkasında tam olarak ne var?

Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ yolda bulunuyor. Aynı zamanda 5G destekli birer versiyona da sahip olacak denilen telefonlar, şu sıralar DepthVision Lens ile gündeme geliyor. Firmanın resmi olarak Galaxy Note 10 ailesi için kayıt altına aldığı DepthVision Lens hakkında çok fazla bir detay yok. Ancak bunun Galaxy Note 10+’da yer alan ToF sensörüyle bağlantılı olduğu düşünülüyor. ToF (Time-Of-Flight) sensörü, kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. İşte bu sensörü temel alacak gibi görünen DepthVision Lens ile cihazların gelişmiş bir üç boyutlu tarama yeteneği sunacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Kısa süre öne Make & Play 3D için de bir kayıt alan Samsung, Galaxy Note 10 ailesini üçlü boyutlu etkileşim konusunda oldukça gelmiş hale getirmiş izlenimi oluşuyor. Bu teknolojiler ile kişilerin telefonlarıyla çevrelerindeki objeleri üç boyutlu olarak tarayabileceği, bu taramaları sanal dünyada istedikleri gibi kullanabileceği tahmin ediliyor.

Samsung Galaxy Note 10
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 ailesinden diğer bilgiler şöyle

Galaxy Note 10 Pro ya da olası yeni adıyla Galaxy Note 10+, 6,8 inç bir Dynamic AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Galaxy Note 10’da ise 6,4 inç bir Dynamic AMOLED ekran yer alıyor. Ortak olarak güçlerini satıldığı yere bağlı olarak Snapdragon 855 ve Exynos 9825 işlemcilerden alan telefonların, en üstte 12 GB RAM ve 1 TB dahili depolama ile donatılacağı tahmin ediliyor. Telefonlar için başlangıç fiyatının 1.000 doları geçeceği de üzen detaylar arasında yer alıyor. Cihazların 5G destekli versiyonları da aktif olarak sunulacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin merak edilen ekran altı kamera teknolojisi