reklamı kapat

POPÜLER

motosiklet
motosiklet

Pikes Peak bir can daha aldı, motosiklet yarışçısının hazin sonu

02 Temmuz 2019

Dünyanın en zorlu yarışları arasında yer alan Pikes Peak maalesef bir can daha aldı. Zorlu tırmanış pistinin yeni kurbanı motosiklet sürücüsü  Carlin Dunne oldu.

156 viraja sahip olan tam adıyla Pikes Peak International Hill Climb yarışında büyük bir acı yaşandı. Daha önce Pikes Peak’i kendi klasmanında tam dört defa kazanan ve burada rekorları bulunan tecrübeli pilot Carlin Dunne, 2019 yarışında hiç istenmeyen bir kaza yaşadı ve maalesef hayatını kaybetti. Bu kaza sırasında 2019 Ducati Streetfighter V4 Prototype motosiklet modelini kullanan 36 yaşındaki Carlin Dunne, tüm yarış dünyasına yasa boğmuş durumda. Bu kötü kazanın tam olarak nasıl ya da neden meydana geldiği henüz bilinmiyor. Kaza anına ait bir görüntü de ortaya çıkmış değil. Olayın sadece bitiş çizgisine çok yakın bir konumda meydana geldiği açıklanıyor. Daha önce Pikes Peak kapsamında 6 farklı ölümün meydana geldiği belirtiliyor.

motosiklet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Motosiklet kazasıyla gündeme gelen Pikes Peak bugün bir rekorla da karşımıza çıktı

Dünyanın en lüks otomobil modellerinden yeni Bentley Continental GT, Pikes Peak tırmanma yarışının “seri üretim otomobiller” kategorisinde rekor kırdı. Rhys Millen tarafından kontrol edilen araç, pistin daha önceki rekorunu 8.4 saniye geçerek 10:18.488 süresiyle tamamlamayı başardı.

İlginizi Çekebilir

Bahsettiğimiz rekor