reklamı kapat

POPÜLER

Bentley Continental GT Pikes Peak

Bentley Continental GT’nin Pikes Peak rekorunu kırdığı 10 dakikalık nefes kesen tur [İzle]

Bentley Continental GT ile kırılan Pikes Peak tırmanma yarışı rekorunu gözler önüne seren 10 dakikalık bir saygı duruşu yayımlandı.

Bentley Continental GT, geçtiğimiz hafta adını Pikes Peak tırmanma yarışının “seri üretim otomobiller” kategorisinde en üste yazdırmayı başarmıştı. Çıktığı denemede Rhys Millen tarafından kontrol edilen araç, 156 virajlı zorlu pistin daha önceki rekorunu 8.4 saniye geçerek 10:18.488 süresiyle tamamlamayı başardı. İşte bu 10 dakikalık turu kokpit kamerasıyla gösteren enfes bir video yayımlandı. Direkt olarak sayfanın üstünde izleyebileceğiniz video, zorlu pistin tozunu attıran Continental GT‘nin gücünü ve Rhys Millen’ın harika sürüş performansını en açık şekilde gözler önüne seriyor. Orijinali gibi 6 litre çift turbo W12 motoruyla tam 652 beygir güç üreten bu özel modifiyeler taşıyan GT, 0’da 100 km/s hıza 3.6 saniyede çıkabiliyor. Rekor sırasında Continental GT modelinin ortama 112 km/s hız yaptığı da açıklanan detaylar arasında yer alıyor.

Bentley Continental GT Pikes Peak
Bentley Continental GT Pikes Peak
Bentley Continental GT Pikes Peak
Bentley Continental GT Pikes Peak
Bentley Continental GT Pikes Peak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pikes Peak turunda Bentley Continental GT modelini geçebilen var mı?

Elbette var. Tamamen elektrikli yarış otomobili Volkswagen I.D. R, turu 7:57.148 dakikalık inanılmaz bir zamanla tamamlıyor. Bu arada Bentley‘nin bu pistte bir rekoru daha bulunuyor. Bentley Bentayga W12, 10:49.9 dakikalık zaman ile pistin SUV kategorisinde rekorunu elinde bulunduruyor. 6 litrelik W12 motoruyla tam 600 beygir güç ve 900 Nm tork üreten Bentayga W12, boyunda büyük işlere imza atıyor.