reklamı kapat

POPÜLER

fotograf-makinesi

Dünyanın en küçük fotoğraf makinesi sadece “1 cent” kadar [İzle]

Bir yarışma için dünyanın en küçük fotoğraf makinesi üretildi. Üretilen bu fotoğraf makinesinin boyutu tam 1 cent boyutunda ve görenleri şaşırtıyor.

El yapımı kameraları üretmekle ve fotoğrafçılık ile ilgilenen Lucus Landers, Bantam Tools tarafından düzenlenen bir yarışma için el yapımı dünyanın en küçük fotoğraf makinesini üretmeyi başardı. Bu fotoğraf makinesinin malzemeleri için toplamda 100 dolar harcadığını aktaran Landers, bir ilke imza atmış oluyor. Zira bu fotoğraf makinesi o kadar küçük ki makinenin yanına 1 cent bozuk para koyulduğunda yaklaşık olarak aynı boyutlarda olduğu görülüyor. Landers, el yapımı olan fotoğraf makinelerinin tamamını kendi evinde oluşturduğu bir atölyede yapıyor. Dünyanın en küçük fotoğraf makinesini üretmek için atölyesinde, iki haftada 30 saat geçirmiş. Böyle bir çalışma temposundan sonra ortaya fotoğraf çekebilen dünyanın en küçük fotoğraf makinesi çıkmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tamamen alüminyum kaplı bir fotoğraf makinesi üretmişti

Küçük parçalarla çalıştığı için onlarla uyumlu cihazları kullanan Landers, normal bir fotoğraf makinesi yapmadığı için oldukça zorlanmış. En çok zorlandığı kısımsa makinenin körük kısmı olmuş, materyali sert geldiği için ışığı içeriğe Landers’in istediği kadar iyi alamayan makine, çok da aydınlık olmayan fotoğrafların ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu mini makinenin üstünde “red rooster” yani kırmızı horoz logosu bulunuyor. Geçen yıl da tamamen alüminyum kaplı bir fotoğraf makinesine imza atan Lucus Landers’in şimdiki projesi olan bu minik makinenin satışa sunulup sunulmayacağına dair ortada herhangi bir gelişme yok.  Ancak ilerleyen günlerde destek bulursa bu makinenin satışları başlayabilir.

Sonuçta ortaya çıkan fotoğraf ise şu olmuş: