reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm XF10
Fujifilm XF10
Fujifilm XF10

Kendisi küçük yetenekleri büyük fotoğraf makinesi: Fujifilm XF10 [Video]

Fujifilm, yeni kompakt fotoğraf makinesi XF10’nun duyurusunu gerçekleştirdi. Şirketin yeni makinesi, APS-C sensör ve hızlı prime lensle birlikte geliyor.

18,5 mm (28 mm’ye eşdeğer) F/2.8-16 lensin tercih ettiği makine, seyahatlerde kullanıcıların yeni gözdesi olacağa benziyor. Ufak bir boyuta sahip olmasına rağmen 24 megapiksel çözünürlüklü APS-C sensörü bünyesinde barındıran makine, 279 gram ağırlığında. Düşük ışık koşulları için ISO hassasiyeti maksimumda 51.200’e kadar artırılabilen makinenin arka kısmında 1.04 milyon nokta 3 inç sabit ve dokunmatik bir TFT LCD ekran yer alıyor. Minimum enstantane hızı 30 saniye, maksimum deklanşör hızı 1/4.000 saniye olan XF10, MPEG-4 ve H.264 video formatlarına destek veriyor. Full HD haricinde saniyede 15 kare 4K video kaydına da sahip olan makinede USB 2.0 haricinde microHDMI ve Wi-Fi bağlantı noktaları da mevcut. Wi-Fi sayesinde çekilen fotoğraflar kablosuz akıllı telefonlara gönderilebiliyor.

Fotoğraf meraklıları ve akıllı telefon kullanıcıları için iyi bir seçenek olduğunu söyleyeceğimiz makine, akıllı telefona otomatik görüntü aktarımı için Bluetooth Düşük Enerji desteğine de sahip. Tam dolu pille 330 kare çekebilen makine, önümüzdeki ay yurt dışında piyasaya sürülecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fujifilm’in yeni makinesinin satış fiyatı ne olacak?

Fujifilm XF10’un satış fiyatı ise 499 dolar olacak.

Video