reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm X-T100

Uygun fiyat, sevilen retro tasarım: İşte Fujifilm X-T100 [Video]

Aynasız fotoğraf makinesi pazarının öncü isimlerinden Fujifilm, bugün yeni modeli X-T100‘ü tanıttı. Meşhur X ailesinin en son üyesi, sevilen retro tasarımı kullanışlı özelliklerle harmanlıyor.

X-Serisi aynasız fotoğraf makinesi ailesinin giriş seviyesine konumlandırılan X-T100, tasarımsal olarak ailenin genel retro çizgisini devam ettiriyor. Ancak yapılan ince dokunuşlarla daha modern görünen model, tamamen öne doğru dönebilen bir 3inç 1.040 nokta dokunmatik LCD ekrana sahip. Altın, gri ve siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunan fotoğraf makinesi, teknik olarak da konumuna göre oldukça iyi detaylara sahip. Modelin temelinde 24 megapiksel APS-C CMOS sensör yer alıyor. Üst modellerdeki gibi X-Trans değil Bayer yapısını kullanan bu sensör, şirketin sevilen film simülasyon modlarını bünyesinde barındırıyor. Teknik olarak X-A5 modelini oldukça andıran aynasız fotoğraf makinesi, saniyede 6 kare seri çekim yapabiliyor ve 4K video çekebiliyor. Bluetooth LE teknolojisi üzerinden akıllı telefonlara bağlanabilen model, WiFi üzerinden görüntü aktarabiliyor. Tek şarjla gayet iyi görünen 430 fotoğrafın altında kalabilen Fujifilm X-T100, X-T20’den alınan bir OLED elektronik vizöre sahip.

Fujifilm X-T100
Fujifilm X-T100
Fujifilm X-T100
Fujifilm X-T100
Fujifilm X-T100
Fujifilm X-T100
Fujifilm X-T100
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fujifilm X-T100 özellikle fiyatıyla öne çıkacak

Her zaman yanında taşıyabileceği uygun fiyatlı bir fotoğraf makinesi isteyenlere hitap eden Fujifilm X-T100, haziran ayının ortasında 600 dolar gövde fiyatıyla satışa çıkıyor. Makine Fujinon XC 15-45mm F3.5-5.6 OIS PZ lens ise beraber ise 699 dolar fiyat etiketine sahip. Modelin Türkiye’de gövde olarak 2.800 TL seviyesinde satılacağı yapılan tahminler arasında yer alıyor. Şirket biliyorsunuz burada modellerini Amerika fiyatlarıyla satıyor.