reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei’den heyecanlandıran kayıtlar: “Cine-Lens” ve “Camera Matrix”

Akıllı telefon sektörünün büyük isimlerinden Huawei, Avrupa’da dikkat çeken kayıtlar aldı. Firma yeni modellerinin kamerasında çıtayı oldukça yükseltecek gibi duruyor.

Amerika ambargosu ve getirdiği olumsuzluklar ile uğraşmaya devam eden Huawei, son dönemde güzel haberler alıyor. Trump, “ulusal güvenliği tehlikeye sokmayacak” durumlar haricinde ABD’li şirketlerin Huawei ile işe yapmasına izin verdi. Bu konuda halen somut adımlar gelmiyor ancak durumlar firmanın geleceği için çalışmasını engellemiyor. Kısa süre önce Avrupa’da alınan iki kayıt, bu açıdan heyecanlandırıyor. Başlıkta da aktardığımız üzere firma Cine-Lens ve Camera Matrix kayıtları ile kamera konusunda önemli devrimlerin sinyalini veriyor. P30 Pro ile pazarın en iyi kamerasını sunan firma, yeni markalarıyla “video tarafında” bir şeyler hazırlıyor olabilir deniyor. Huawei’nin telefonları biliyorsunuz video konusunda birçok rakibinin gerisinde kalıyor. Firma bunu değiştirecek ciddi bir hazırlık içerisinde gibi görünüyor. Bu da mobil taraf için heyecan veriyor. Bu yeni markaların / isimlerin ilk olarak Mate 30 Pro‘da karşımıza çıkacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bahsettiğimiz Huawei Mate 30 Pro hakkında neler biliyoruz?

Telefonun 90 Hz bir OLED ekran ile geleceği en önemli sızıntılar arasında yer alıyor. Bunun haricinde cihazın gücünü Kirin 985 işlemciden alacağı, 5G desteği sunacağı, 55W hızlı şarj destekli 4.200 mAh pilinin olacağı da söylentiler arasında.Bunun haricinde teknik bir detayın olmadığı telefon, kutusundan Android Pie ile çıkacak. Ekran çentiğinde Mate 20 Pro’da da olduğu gibi Face ID benzeri gelişmiş bir yüz tanıma donanımı yer alan telefon, böylelikle üç boyutlu algılama yapabilecek.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 10 için çıkan ilk video