reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch active 2 akıllı saat

Samsung Galaxy Watch Active 2 resmi basın görseli sızdırıldı

Samsung Galaxy Watch Active 2 akıllı saat, sızdırılan resmi basın görseliyle gündeme geldi. Tasarım konusundaki soru işaretleri ortada kalktı.

Resmi olarak Samsung Galaxy Note 10 ailesiyle beraber lanse edilecek gibi görünen akıllı saat Samsung Galaxy Watch Active 2, ilk resmi basın görseliyle karşımızda bulunuyor. Daha önce de bazı görsel sızıntıları yapılan saat, beklendiği gibi yuvarlak bir tasarıma sahip. Genel olarak şık duran model, bildiğimiz kadarıyla 40 mm ile 44 mm olmak üzere iki farklı boyutta tasarlanıyor. Bu fotoğrafta görünmüyor olsa da yerini aldığı Galaxy Watch Active modelinden daha ince çerçeveli bir ekranla geldiği düşünülen akıllı saat, yine kendi işletim sistemini kullanıyor. Genel olarak merak edilen model, Galaxy Note 10’un ön sipariş hediyelerinden olacaktır tahminleri alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch Active 2, Apple Watch Series 4’ün gelişmiş özelliklerini taşıyor

Saat gelen bilgilere göre Apple Watch Series 4 gibi kişilerin EKG’sini çekebilecek. Bu sayede kalbin normal bir düzenle attığı veya önemli sağlık sorunlarına neden olabilecek Atriyal Fibrilasyon (AFib) belirtileri olup olmadığını tespit edilebiliyor. Buna ek olarak modelde düşme algılama özelliğinin de olacağı söyleniyor. WiFi yanında LTE destekli bir versiyona sahip olacak ve bu sayede bağımsız hale gelecek saat, bünyesinde yer alan mikrofon ile telefon görüşmesi için de kullanılabilecek, iki farklı pil kapasitesine sahip. WiFi versiyonda ihtiyaç daha az olduğu için 237 mAh, LTE versiyonda ise 340 mAh pil yer alıyor. Fiyat konusunda ise henüz çıkmış bir detay bulunmuyor.

İlgili Video