reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 3 5G

Merak edilen Snapdragon 855 işlemci ve 5G destekli Xiaomi Mi Mix 3 için tarih netleşti

Kızaklı akıllı telefon alanın önemli modeli Xiaomi Mi Mix 3, çok yakında 5G destekli bir versiyon da kazanacak. İşte bunun için beklenen tarih ortaya çıkmış gibi görünüyor.

Ortaya çıkan bir görsele bakılırsa Xiaomi 24 Şubat tarihinde özel bir etkinlik düzenliyor. İşte bu etkinlikte 5G destekli Xiaomi Mi Mix 3 modelinin lanse edileceği belirtiliyor. Bu modelin gücünü yeni tanıtılan 7 nm Snapdragon 855 işlemciden alacağı ve 5G desteği X50 LTE modem ile geleceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Burada firmanın akıllı anten teknolojisini kullanacak denilen telefon, bu sayede 2 Gbps indirme hızlarına ulaşabilecek. Testleri uzun süredir aktif olarak süren telefonun, tasarımsal olarak bir fark taşıması beklenmiyor. Yani yine çentiksiz, ince çerçevelere sahip kızaklı / gövde yapısı bizleri bekliyor. Firmanın bu 5G özel versiyon için ayrı renk seçenekleri sunabileceği de tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix 3 2019’da da gündemde kalacak bir model

MWC 2019 fuarına genel olarak 5G destekli telefonların damga vurması bekleniyor. Telefon sektörün bu yeni döneme çok hızlı şekilde hazırlanırken, ülke altyapıları ise çok yavaş ilerliyor. Birçok ülke halen yeni altyapılar için anlaşma yapma durumunda yer alıyor. Birçok ülke ise yeni döneme geçmeyi düşünmüyor. Büyük ülkelerdeki dev operatörler firmaları 5G dönemine hiç de hazır görünmüyor. Bu açıdan 5G akıllı telefonlar için acele etmenin hiçbir anlamı bulunmuyor.

İlgili Video

Modelin resmi tanıtım videosu