reklamı kapat

POPÜLER

Oppo 10x zoom

İşte Türkiye’de yer alan Oppo firmasının telefonlara 10x zoom getiren devrimsel kamera teknolojisi

Geçtiğimiz ay Türkiye operasyonuna başlayan büyük akıllı telefon üreticisi Oppo, beklenen devrimsel kamera teknolojisini resmi olarak tanıttı.

Oppo, söz verdiği tarihte merak edilen kamera teknolojisinin üzerindeki perdeyi kaldırdı. Bu kamera teknolojisi sayesinde akıllı telefonlarda 10x zoom (10 kat kayıpsız yakınlaştırma) dönemi başlıyor. Bu yeni sistem firmanın MWC 2017 kapsamında duyurulan “5x Precision Optical Zoom” teknolojisi üzerine kuruluyor. Daha önce de aktardığımız üzere geliştirilen bu teknoloji, çiftli kurulum ile 5 kat optik yakınlaştırma getiriyor. Yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktaran Oppo, burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor. Benzer şekilde çalışan yeni altyapıda kişilere 15.9 – 159 mm aralığını sunan firma, böylelikle geniş açı ile zoom yeteneğini bir araya getiriyor. Kişilere geniş bir çekim esnekliği getiren 10x zoom teknolojisi, çift görüntü sabitleme sistemiyle 10x çekimleri oldukça keskin şekilde yakalayabiliyor. Bazı detaylarının halen tam olarak açıklanmadığı teknoloji, ticari kullanıma hazır deniyor. Bu konudaki ilk gösterimlerin MWC 2019 kapsamında yapılacağı belirtiliyor. Bu teknolojiyi taşıyacak ilk telefonun ise F19 olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo imzalı 10x kamera teknolojisine ek olarak başka bir duyuru daha yaptı

Firma düzenlediği etkinlikte bir de yeni ekrana entegre parmak izi teknolojisini tanıttı. Ekranın geniş bir bölümünden algılama yapabilen bu teknoloji, mevcut çözümlere oranla çok daha kullanışlı görünüyor.

İlgili Video

https://youtu.be/soSXQRoMD6E