reklamı kapat

POPÜLER

OPPO F19
OPPO F19

Türkiye’ye gelen OPPO firmasının 10 kat zoom sunan ilk modeli ne olacak?

Kısa süre önce Türkiye operasyonuna başlayan OPPO, biliyorsunuz devrimsel bir kamera teknoloji geliştiriyor. İşte bunu taşıyan ilk model F19 olacak gibi duruyor.

Türkiye operasyonu başlayınca gündemimize daha çok girmeye başlayan OPPO, alanın yenilikçi isimleri arasında yer alıyor. Yapabildiklerini özellikle yenilikçi Find X modeliyle gözler önüne seren dev firma, yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Ancak firma son dönemde gündeme özellikle devrimsel olarak geçen 10 kat optik yakınlaştırma (zoom) teknolojisiyle geliyor. Daha önce de 5 kat optik yakınlaştırma teknolojisi geliştiren firma, yeni teknolojisi ile daha iddialı görünüyor. Söylendiği kadarıyla yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktaran OPPO, burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor. Bu tekniği bir sonraki seviyeye çıkararak 10 kat seviyesine ulaşan şirket, 10 kat kayıpsız yakınlaştırma ile inanılmaz bir çekim esnekliği sunmaya hazırlanıyor. Gelen bilgiler doğruysa kendisine ilk olarak F19 modelinde yer bulacak bu kamera teknolojisi, halen birçok konuda gizemini koruyor. Sağlam kaynaklara göre OPPO F19 modelinin arkasında çiftli arka kamera yer alıyor. Ön kamerasının 6,3 inç boyutundaki ekranına bir delik ile entegre edileceği söylenen telefon, gücünü Snapdragon 675 ya da MediaTek Helio P90 işlemcilerden alacak deniyor. Modelde çok hızlı şarj getiren VOOC Flash Charging teknolojisinin olması da bekleniyor.

OPPO F19
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Türkiye operasyonu büyük sürpriz oldu

Çin merkezli dev firma söylediğimiz gibi artık resmi olarak Türkiye’de bulunuyor. İstanbul Ataşehir’de Türkiye ofisini açan marka, fark yaratan akıllı telefon modelleriyle sektöre yön vermeye hazırlanıyor. Yapılan resmi açıklamaya göre firmanın Türkiye Genel Müdürü de Weijian Zhou olmuş durumda. 2004 yılında kurulan şirket; tasarım, donanım ve performans açısından üstün özellikler taşıyan akıllı telefon modellerini çok yakında Türkiye’deki teknoloji severlerin beğenisine sunacak.

İlginizi Çekebilir

Çift ekranlı Nubia X