reklamı kapat

POPÜLER

Ultimaker Cura 4.0

Ultimaker Cura 4.0 betası indirilmeye sunuldu [İndir]

Ultimaker 3D baskı yazılımı Cura 4.0‘ın beta versiyonunu indirmeye sundu. Makerlar beta versiyonunu indirerek yeni özellikleri deneyebiliyor.

Makerlar için yeni 3D yazıcı modelleriyle sık sık karşımıza çıkan Ultimaker, Cura yazılımını da güncellemeye devam ediyor. Cura 4.0’ın beta versiyonu internet sitesi üzerinden indirilmeye sunuldu. Geçtiğimiz ekim ayında Cura 3.0’ın son halini indirmeye sunan firmanın kısa sürede Cura 4.0’la karşımıza çıkması ise hayli etkileyici. Yeni versiyonun beta olduğunun altını çizen ekip bu sebeple baskılarda bazı sıkıntıların çıkabileceğini hatırlatıyor. Önemli bir proje üzerinde çalışan kullanıcıların ise Cura 4.0’ı kesinlikle indirmemesi gerektiği belirtiliyor. Beta versiyonunu indirecek kullanıcılar yeni özelliklere doğrudan ulaşacak olsa da, bu alanda profesyonel işler yürüten kişiler bazı sıkıntılar yaşayabilir. Yeni kullanıcı arayüzü ile alternatifleri ve kullanımı kolaylaştıran beta sürümü sadece profesyonellerin değil amatörlerin de kolay bir şekilde 3D baskı dosyaları hazırlamasına olanak tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu versiyondan sonra 2019’un ilk çeyreğinde kullanıcıları yeni bir beta sürümünün daha karşılayacağı belirtiliyor. Cura 4.0’ın son sürümünün ne zaman kullanıcılarla buluşacağı ise şimdilik belirsiz. Yazılımın beta versiyonunu denemek isteyen kullanıcılar buradan indirebilir. Şu an mevcut sürümün 3.6 olduğunu da belirtelim.

İlginizi çekebilir

Ultimaker S5 tanıtım videosu