reklamı kapat

POPÜLER

Ultimaker HP

HP’nin 3D tarama teknolojileri Ultimaker’la yeni çözümler sunuyor

3D yazıcı denilince akla gelen ilk isimlerden olan Ultimaker, bu alandaki yatırımlarını hızlandıran HP ile yeni bir iş birliğine imza atıyor.

3D baskı teknolojileri alanındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken firmalar da bu süreci son kullanıcı için kolaylaştıracak yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Onlardan biri de HP ve Ultimaker’ın yeni iş birliği. Söz konusu bu yeni anlaşmayla beraber HP’nin 3D tarama teknolojisi, Ultimaker’ın Cura yazılımını destekleyecek. 3D baskılar için tarama işlemini kolaylaştırması planlanan bu iş birliği sonucunda HP’nin Sprout ve 3D Structured Light Scanner Pro S3 cihazlarıyla gerçekleştirilen tarama verileri çok daha basit bir şekilde baskı aşamasına aktarılabilecek. Bu anlaşmayla beraber Cura’nın desteklediği 3D uygulama listesi de kabarıyor. Geçmişte de Siemens NX ve SolidWorks’le anlaşmaları bulunan Ultimaker, 3D baskı alanındaki çalışmalarına devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3D baskı için tarama sistemleri

HP’nin 3D Structures Light Scanner Pro 3 modeli kullanıcıların 360 derece 3D tasarımlar taramasını mümkün kılıyor. 0,05 mm’lik çözünürlüğe kadar detaylı modeller yaratabilen cihaz, Cura desteğiyle bu modelleri basmayı da kolaylaştırıyor. Hızlı bir şekilde çift kamerayla taramayı gerçekleştiren cihaz, ortaya başarılı sonuçlar koyabiliyor. HP Sprout ise dahili yüksek çözünürlüklü kameraları sayesinde 3D tarama yapabilen bir bilgisayar olarak öne çıkıyor.

İLGİLİ HABERLER