reklamı kapat

POPÜLER

HP Z 3D kamera
HP Z 3D kamera
HP Z 3D kamera
HP Z 3D kamera
HP Z 3D kamera
HP Z 3D kamera

HP Z 3D kamera ile “üç boyutlu dünyaya” zahmetsiz giriş

HP‘nin Sprout isimli hepsi bir arada bilgisayar modelini hatırlıyor musunuz? Bünyesinde yer alan özel donanımla üç boyutlu olarak obje taraması yapabilen bilgisayar, yenilikçi bir modelide ancak son kullanıcıya çok fazla ulaşamadı. Şirket CES 2018 kapsamında şansını bir kez daha deniyor. Ancak bu sefer karşımıza her bilgisayar takılabilen HP Z 3D kamera modeli çıkıyor.

Hali hazırda bilgisayar sahip olanların almak istemedikleri Sprout’un kamerası artık harici bir ürün haline karşımızda. HP Z 3D kamera olarak isimlendirilen ürün, arkası düz olan hemen her bilgisayar monitörü üzerine takılabiliyor. Pek bu kamera ne yapıyor? Üzerinde gelişmiş bir görüntüleme sistemi yer alan kamera, alt yüzeyine konulan objeleri üç boyutlu olarak tarayabiliyor. Taranan objeleri direkt olarak bilgisayara aktaran sistem, bu sayede fiziksel objeleri zahmetsizce sanal ortama geçiriyor. Bu özellikle üç boyutlu tasarım ile uğraşan kişiler için çok güzel görünürken, sistem oldukça da kullanışlı çalışıyor. Örneğin tarama için objeyi elinizde tutarsanız, sistem ellerinizi otomatik olarak silebiliyor. 3D yanında normal fotoğraf çekimi ve video konferans için de kullanılabilen ürün, genel olarak artık çok daha kullanışlı görünüyor.

HP Z 3D kamera yaratıcı kişilerin elinde harikalar yaratabilir

Elinizdeki objeleri üç boyutlu ortama aktarmak normalde çok kolay bir işlem değil. İşte bunu çocukların yapabileceği kadar kolay hale getiren ürün, HP bilgisayar zorunluğunu da bitirerek dikkatleri üzerine çekiyor. Mart ayında raflardaki yerini alması beklenen ürünün yurt dışı fiyatı ise 599 dolar seviyesinde görünüyor.