reklamı kapat

POPÜLER

HP’den 400 dolara ev tipi 3D tarayıcı

Herhangi bir nesnenin üç boyutlu taramasını yapabilen 3D tarayıcılar son dönemde oldukça revaçta. Birçok insan ellerindeki nesneleri üç boyutlu olarak taramak için bu cihazları kullanıyor. Tarama sonrası elde edilen görsel/çizim ile CNC benzeri araçlarla sistemleri kullanarak nesnenin bire bir kopyası hazırlanabiliyor. Yani en basit anlamda çeşitli araç, taşıt vb. şeylerdeki bazı parçaların (vidalar, somunlar vb.) teminini kolaylaştırıyor. Tabii ki bu taracıları birçok farklı amaç doğrultusunda kullanmak mümkün. Ancak 3D tarayıcıların fiyatları öyle her cebe uygun değil. En azından benzeri bir görevi HP yeni ürünü M275’i duyurana kadar bu böyleydi.
HP TopShot Laserjet Pro M275
Yeni HP TopShot Laserjet Pro M275, 400 dolar gibi oldukça uygun bir maliyetle adına yakışır işleri layıkıyla yerine getirebiliyor. Yeni tarayıcı, altı farklı açıdan çektiği fotoğraflarla üç boyutlu bir görüntü oluşturuyor. Bu görüntü sayesinde de elinizdeki nesnelerin 3D görüntülerini uygun fiyata elde edebiliyorsunuz. TopShot aynı zamanda AirPrint aracılığıyla iPhone üzerinden kablosuz olarak çıktı alma işlevini de yerine getirebiliyor.
HP TopShot Laserjet Pro M275

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“HP’den 400 dolara ev tipi 3D tarayıcı” için 3 cevap

  1. N. Gökhan Yenice dedi ki:

    Cihaz 3D yazılımları için 3D nesne taraması yapmıyor, sadece 3 boyutlu nesnelerin fotoğrafını çekiyor. 3D tarayıcılar hala pahalı.

  2. ufuk şahin dedi ki:

    Bu yazıları kim hazırlıyor çok merak etmeye başladım. Şu okuduğum yazı sonrasında LOG sitesine olan güvenim sarsıldı malesef. Ürün ile ilgili hiç alakası olmayan bir açıklama yazılmış. Bu ürün kesinlikle 3D parça üretmiyor. Sadece fotoğraf çekiyor. Lütfen okuyucularınızı da yanlış bilgilendirmeyin.

  3. Volkan YILMAZ dedi ki:

    Bir yanlış anlaşılma var sanırım. Cihazın parça ürettiği kanısına nasıl varıldı anlayamadım. Zira yazının içerisinde bahsi geçen HP modelinin parça üretimine dair hiçbir açıklama bulunmuyor. Cihaz yazıda net bir şekilde ifade edildiği gibi sadece 6 farklı açıdan çektiği fotoğraflarla 3D görüntü oluşturuyor.