reklamı kapat

POPÜLER

3D yazıcı ve tarayıcı teknolojileri geliştiren SHINING 3D, 3Dörtgen güvencesiyle Türkiye’de

3D yazıcı ve tarayıcı teknolojileri geliştiren SHINING 3D, 3Dörtgen güvencesiyle Türkiye’de

Çin merkezli 3D yazıcı ve tarayıcı üreticisi SHINING 3D, 3Dörtgen ile distribütörlük anlaşması yaptığını resmi olarak duyurdu.

Türkiye’de üç boyutlu baskı denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden 3Dörtgen, 2004 yılında kurulan, 100’den fazla patente sahip Hangzou merkezli SHINING 3D teknoloji şirketinin geliştirdiği ve dünyada büyük beğeni toplayan 3D Tarayıcı modellerinin Türkiye’deki resmi satış partneri olduklarını açıkladı. Konu hakkında firma “Bu yeni stratejik ortaklık sayesinde, tüm Türk sanayisi ve çalışanları son teknoloji ve kaliteli satış sonrası destek konusunda SHINING 3D ve 3Dörtgen iş birliğinden en iyi şekilde istifade etmiş olacak.” açıklamasında bulunuyor. Söylendiği kadarıyla 3 boyutlu dijitalleştirme teknolojilerinde piyasada oldukça yaygın kullanıma sahip olan SHINING 3D’nin EinScan-SP ve SE modellerinin yanı sıra özellikle endüstriyel alanda tersine mühendislik çalışmaları için tercih edilen profesyonel EinScan-Pro 2X ve Pro 2X Plus modelleri Türkiye’deki satış partneri 3Dörtgen’nin bünyesinde yer alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3Dörtgen ile Türkiye’ye gelen SHINING 3D önemli hizmetler sunuyor

3Dörtgen’in açıklamasına göre tedavülden kalkmış yedek parçaların tekrar üretilmesi, var olan tasarımın iyileştirilmesi, rakip ürünlerin analiz edilmesi, kırık parçaların onarılması, orijinal tasarıma ait dokümantasyonun eksik olması gibi durumlarda tercih edilen 3D tarama teknolojisi Türkiye’de ve dünyada özellikle otomotiv, medikal, savunma sanayi, kültür-sanat, müzecilik, heykelcilik, eğitim gibi alanlarda sıkça kullanılıyor. Bu açıdan SHINING 3D’nin yeni ürünleri gerçekten büyük önem arz ediyor.

3Dörtgen’in CEO’su Vehbi Yavuz, konu hakkında şunları söylüyor: “Özellikle tersine mühendislik konusunda maliyetli çözümler yerine daha ulaşılabilir ve kullanımı kolay ürünleriyle dikkat çeken SHINING 3D ile yaptığımız stratejik iş ortaklığı, Türkiye’deki üreticilerin profesyonel 3D tarama ihtiyacına çözüm olacak. 3Dörtgen takımının 3D tarama konusundaki profesyonel deneyimi ve satış sonrası desteği SHINING 3D’nin ürünleriyle daha da anlam kazanacak.

İlginizi Çekebilir

Festo’dan teknoloji harikası robot