reklamı kapat

POPÜLER

3D yazıcı 3Dörtgen

Türkiye’de 3D yazıcı sektörünü geliştirecek yeni anlaşma [Video]

Türkiye’deki 3D yazıcı sektörü yepyeni bir anlaşmayla alanını genişletiyor. 3Dörtgen, piyasadaki alternatifleri artıracak yeni anlaşmayı müjdeliyor.

3D yazıcı denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan 3Dörtgen yeni bir distribütörlük anlaşmasıyla sektördeki alternatif modellerin sayısını artırıyor. Açık kaynak 3D yazıcıları üreten BCN3D‘nin Türkiye’deki distribütörlüğünü üstlenen firma, BCN3D’nin önde gelen yazıcı modelleri Sigma ve Sigmax’ı Türkiye’ye getiren isim oluyor. Bunun yanı sıra elbette BCN3D markalı tüm filament, aksesuar ve yedek parçaların Türkiye pazarındaki distribütörlüğünü de 3Dörtgen üstleniyor. Heyecan verici bu anlaşmayla beraber Türkiye’deki makerlar daha fazla alternatife kavuşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BCN3D’nin 3D yazıcı modellerini 3Dörtgen getiriyor

BCN3D’yi tanımayan kullanıcılar için firmadan da kısaca bahsedelim. 3D yazıcılar üreten İspanyol BCN3D, profesyonel 3D baskıları üretebilmek için açık kaynaklı ürünlerle öne çıkıyor. Dağıtım sınırını Türkiye ile genişletmeye karar veren firmanın Sigma R19 ve Sigmax R19 modellerinde IDEX teknolojisi kullanılıyor. Bağımsız Çift Baskı Kafası olarak açıklanan bu sistemde aynı baskıda birden fazla malzeme kullanılabiliyor. Aynı zamanda çoklu üretimlerde baskı kafaları birbirinden bağımsız olduğu için tek seferde basılacak ürün sayısı da artıyor. Masaüstüne yerleştirebileceğiniz modeller, firmanın filamentleri, aksesuarları ve yedek parçalarıyla 3Dörtgen’in internet sitesi üzerinden satışa sunulmuş durumda. Sigma R19, 23 bin 250 TL fiyat etiketiyle gelirken daha geniş baskı alanı sunan Sigmax R19 da 34 bin 895 TL satış fiyatına sahip. Ürünlerin tanıtım videosunu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER