reklamı kapat

POPÜLER

Honda

Honda, CES 2020 projelerinden ilk detaylar; otonom sürüşe farklı bir bakış geliyor [Video]

Amerika’nın Las Vegas kentinde düzenlenecek olan fuar öncesinde Honda cephesinde gelen parçalar merak katsayısını artırmaya yetiyor.

Dünyanın teknoloji bazında en önemli fuarlarının başında gelen CES, yeni yıla girmemizle birlikte heyecanını çok daha net hissettirmeye başlayacak. Meraklılarının şimdiden geri sayımına başladığı organizasyon; telefon, monitor, konsol ve daha bir çok alandaki meraklılar kadar otomobil tutkunlarının da radarında olacak. Teknolojinin, özellikle otonom sürüş ve elektrik gibi dinamiklerin başrol oynayacağı fuarın önemli katılımcılarından birisi da Honda. Fuar öncesinde podyumda sergileyeceği projelerden ilk detaylar paylaşan Japon üretici, marka geleceğinin otonom sürüş ile nasıl bir kombinasyon sağlayacağına dair ipuçlarıyla karşımızda olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda, direksiyonu yeni bir boyuta taşıyor

Honda’nın Xcelerator adını verdiği yenilik programı kapsamında gerçekleştirilen ürünlere sahne olacak CES 2020’de, otomobil adına dikkat çekecek parçaya Augmented Driving Concept adıyla sesleneceğiz. Adından da anlaşılacağı üzerine asfalt üzerine otonom sürüşle birlikte sanal gerçeklik dinamiklerini de getirmesi üzerine kurulan projede “direksiyon”un gelecek tasarımı da dikkat çekiyor. Honda’nın buradaki felsefesi ise, yıl kaç olursa olsun otomobil kullanma zevkinin hep birilerinin gönlünde olacağı yönünde. İstenildiğinde saf sürücüsüz deneyim sunabilecek bir ekosistemin parçası olan araç kokpitinde, bilim kurgu filmlerini akıllara getiren bir direksiyon simidinin konumlandırıldığına vurgu yapamdan da geçemiyoruz. Burada şaşırtıcı olan ise direksiyon üzerindeki işlevlerin daha çok havacılık ile birleştirilmiş olması. Çünkü kullanıcılar yavaşlamak istediğinde direksiyonu kendisine çekerken, ivmelenme için bunu tam tersi olacak şekilde ileriye itiyor. Elektrikli scooter, araçtan araca bilgi aktarımı ve diğer pek çok güvenlik teknolojilerinin sergileneceği Honda standı şüphesiz CES’in en hareketlilerinden olacak. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER