reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini

Tanıtıma saatler kaldı; Lamborghini imzalı yeni canavar için son viraj

Son birkaç haftadır seri üretim aşamalarında merak noktalarının odağında olan Lamborghini Sian Roadster, gönderilen son parça ile resmileşti.

Lamborghini, uzun zamandır beklenen Sian Roadster için artık saatleri satıyor. Tanıtımı 8 Temmuz’da internet üzerinden gerçekleştirilecek olan model için bugün bir bilinmezlik de sonuçlandı diyebiliriz. Marka geçen hafta yeni bir modelin yakında çıkacağını ilk duyurduğunda, aracın bir Sian Roadster veya son haftalarda alay edilen Squadra Corse tarafından geliştirilen SCV12 olması muhtemel görünüyordu. Lamborghini kaynaklarından bugün gönderilen parça ise aracın Sian Roadster olacağını doğruladı. Yayınlanan fotoğrafta, aracın güzel bir mavi tonuyla bittiğini ve Sian FKP 37 ile aynı arka dinamiklere sahip olacağını gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Sian Roadster cephesinden beklentiler

Sian Roadster’ın geçen yılki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gösterimi gerçekleştirilen konsept dinamikleriyle büyük oranda benzerlik göstermesi bekleniyor. Bu da bizler için hibrit bir süper otomobili karşımızda görmek demek. Otomobilin yedi kademeli şanzımanına entegre edilmiş 34 beygirlik bir elektrik motoruyla birlikte 6,5 litre hacimli atmosferik V12 motorla yola çıkması da yine bizleri şaşırtmayacak noktalar arasında. Tüm parçaların bir araya getirilmesiyle de Sian Roadster’ın 808 beygirlik bir güce sahip olması bekleniyor. Eğer büyük bir değişim olmaz sie ara. 2,8 saniyeden daha az bir sürede 100 km/s hıza ve 350 km/s’yi aşan bir maksimum hıza sahip olacak. Modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlgili Video

Pininfarina imzalı süper otomobil