reklamı kapat

POPÜLER

Pininfarina Battista Anniversario
Pininfarina Battista Anniversario
Pininfarina Battista Anniversario
Pininfarina Battista Anniversario
Pininfarina Battista Anniversario

1.877 beygirlik Battista’ya abi geliyor: “Pininfarina Pura Vision”

Performans canavarı elektrikli otomobil Pininfarina Battista önümüzdeki dönemde tamamen elektrikli bir abiye kavuşacak. Çünkü Pininfarina Pura Vision geliyor.

Son dönemde gördüğümüz en güçlü elektrikli otomobil modellerinden Pininfarina Battista, hatırlarsınız en son üretime giriyor haberleriyle gündeme gelmiş, satılan ilk 150 aracın ise 2020 sonunda müşterilere gönderileceği aktarılmıştı. Gerçekten harika bir tasarımı bulunan tamamen elektrikli otomobil, daha sonra ise karşımıza markanın 90. yıl dönümüne özel tanıtılan Anniversario sürümü ile çıkmıştı. Ancak Battista modeli Pininfarina‘nın yeni dönemdeki tek temsilcisi olmayacak. Çünkü firma Pininfarina Pura Vision üzerinde de çalışıyor. Bir SUV olacak ve tamamen elektrikli altyapı üstüne kurulacak otomobil, aktarıldığı kadarıyla tam 1.000 beygir gücünde olacak. Bu inanılmaz güçle 0’dan 100 km/s hıza 3 saniyenin altında çıkacak denilen model, henüz tasarımsal olarak kendisini göstermiş değil. Lamborghini Urus ve Porsche Panamera Sport Turismo arasında bir tasarıma sahip olacağı aktarılan tamamen elektrikli SUV, elle değil özel kurulacak bir üretim hattından üretilecek deniyor. Bu sayede 325 bin dolar gibi 2.25 milyon dolarlık Battista‘ya oranla çok daha ucuz bir fiyatı olacak Pininfarina Pura Vision, üretime oldukça yakında bulunuyor ve satın alanlara 2020’de gönderilecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pininfarina Pura Vision için heyecan yaratan Battista’nın performans değerleri nasıl?

Araç yukarıda da söylediğimiz gibi tam 1.877 beygir güç üretiyor. 2.300 nm tork üreten Battista Anniversario, maksimum 350 km/s hıza çıkabiliyor. 0’dan 100 km/s hıza ise 2 saniyeden daha kısa sürede çıkabilen otomobil, açıklandığı kadarıyla 120 kW pil üzerine kuruluyor. Bu pille 450 km menzili bulunan hiper elektrikli otomobil modeli, önündeki LED aydınlatmayla da kendisine baktırmayı biliyor.

İlgili Video