reklamı kapat

POPÜLER

Ultimaker Cura 3.6

Yani malzeme profilleriyle Ultimaker Cura 3.6 indirilmeye sunuldu [İndir]

3D yazıcı denilince akla gelen ilk isimlerden olan Ultimaker, yeni 3D baskı uygulamalarını makerların beğenisine sunuyor.

Masaüstü 3D baskı pazarındaki önemli isimlerden biri olan Ultimaker, Almanya’da gerçekleştirilen Formnext konferansında Cura 3.6‘da önde gelen malzeme şirketlerine ait malzeme baskı profillerini kullanıma sunulacağını duyurdu. Ultimaker Malzeme İttifak Programı’nın önemine vurgu yapan şirket, BASF, Clariant, DSM ve DuPont ile birlikte Cura 3.6 duyurusunu gerçekleştirdi. Cura 3.6, ücretsiz baskı hazırlama programının en yeni sürümü olarak öne çıkıyor. Uygulama, yüksek kaliteli 3D baskılar yaratılabilmesi için sağlanacak baskı profillerinin kolayca yüklenebileceği bir alan sunuyor. Bu malzeme profillerinin, baskı öncesi parametreleri manuel olarak girmeye gerek kalmayacak şekilde, Ultimaker 3D yazıcılar için tamamen optimize ediliyor. Yeni CC Red 0.6 baskı çekirdeği ile birleştirilmiş Ultimaker S5 gibi Ultimaker’ın yeni donanımları, kullanıcıların kompozit ve abrasif malzemelerle baskı yapabilmelerine olanak sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cura 3.6’daki yeni malzeme baskı profilleri

BASF, Clariant, DSM, DuPont ve Owens Corning olmak üzere 5 yeni profil kullanıcılarla buluşturuluyor. Firma tarafından baskı profilleri için paylaşılan detaylı bilgiler ise şu şekilde:

BASF: PP GF30, boru döşeme veya otomotiv uygulamaları gibi kimyasal direnç gerektiren parçalar için kullanılabilir. PET CF, drone benzeri darbe dayanımı gerektiren hafif, güçlü ve sert parçalar için uygun, kolay işlenebilen karbon fiber takviyeli bir malzemedir.

Clariant: Exolit kullanan Alev geciktirici PA6/66 ve Exolit kullanan, yüzde 20 cam elyaflı PA6/66 Alev geciktirici malzeme, iyi mekanik özellikler ve yanmaya karşı dayanım gerektiren elektrik anahtarları, elektrik panoları, elektronik aksamlar ve otomotiv parçaları üretmek için kullanılabilir. PET-G, etkin biçimde üç boyutlu baskıda kullanılabilen, sağlam, ısıya ve kimyasallara karşı dayanıklı bir polyesterdir.

DSM: Karbon fiberle güçlendirilmiş olan Novamid ID1030 CF10, PA6/66, takviyesiz plastikler gibi hızla baskı yapılmasını sağlayan ancak onların aksine daha güçlü, daha sert parçaların basılmasına izin veren bir malzemedir. Yüksek performanslı bir TPC olan Arnitel ID2060 HT, yüksek sıcaklıkta sürekli olarak kullanılabilen, kimyasallara karşı dirençli bir malzemedir. Çok esnek bir TPC olan Arnitel ID2045, ayakkabı iç tabanından elektroniğe kadar birçok uygulama için uygundur.

DuPont: Çok düşük bir çekme oranına sahip olan doymamış bir poliamid olan Zytel 3D1000FL ve x, y ve z yönlerinde benzer özellikler gösteren D60 shore sertliğine sahip bir polyester elastomer olan Hytrel 3D41000FL, endüstriyel, otomotiv ve tüketici ürünleri uygulamaları için uygundur.

Owens Corning: Cam elyaf takviyeli Polipropilen (XSTRAND GF-30 PP) ve Polyamide 6 (XSTRAND GF-30 PA6), ister dış ortamlarda ister iç ortamlarda olsun, zorlu, aşırı sıcaklıklarda çalışması gereken yüksek mukavemetli ve dayanıklı parçalar gerektiren her türlü uygulama için kullanılabilir.

Cura 3.6 kullanıcılar için indirilmeye sunuldu. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz. BASF, Clariant, DSM, DuPont ve Owens Corning için malzeme profilleri de yine indirilebilir şekilde kullanıcılara sunuldu. Ultimaker CC Red 0.6 baskı çekirdeği almak isteyen kullanıcıların aralık ayından itibaren ürüne 3dortgen.com‘dan ulaşabileceklerini de ekleyelim.

İlginizi çekebilir

Ultimaker S5 tanıtım videosu