reklamı kapat

POPÜLER

Ultimaker yeni çözümlerle 3D yazıcıların gerçek potansiyelini ortaya çıkarıyor

3D yazıcı denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Ultimaker, bu alandaki potansiyelini artırmak için yeni çözümlerini açıkladı. Firmanın iki önemli yazılım hamlesi Ultimaker Cura ve Cura Connect oluyor.

Ultimaker’ın cihazlarla beraber kullanılan yazılımı Cura, hatırlarsanız geçtiğimiz haziran ayında yeni bir güncelleme almış ve daha gelişmiş bir deneyim sunmaya başlamıştı. Yerel versiyon klasörleri ile kolay yedekleme, daha iyi destek yapışma ayarları, 0,8 mm baskı çekirdeği, PP materyaline özel yeni profiller ve çok daha fazlasını uygulamaya getiren bu güncellemenin ardından Ultimaker, Cura üzerindeki çalışmalarına devam etmiş gibi görünüyor. Makerlar için daha güvenli ve etkili bir çalışma alanı yaratmak adına Cura’yı düzenli olarak güncelleyen Ultimaker, yeni güncellemenin 17 Ekim’de kullanıcılarla buluşturulacağını müjdeledi.

Cura Connect ise hayatımıza yeni dahil olan bir gelişme. Ultimaker Cura içine entegre edilecek olan Cura Connect, 7 Kasım’da yayınlanacak. Cura Connect sayesinde Ultimaker Cura kullanıcıları, bir dizi Ultimaker cihazı kontrol edebilecek. Prototipleme için yeni çözümler sunan Cura Connect, şekillendirme ve mini tasarımlar için de kullanıcılara daha rahat bir çalışma alanı sağlayacak. Kullanıcılar Cura Connect’le bir takvim oluşturabilir, baskıları sıraya alabilir, Ultimaker 3D yazıcıların potansiyelini sonuna kadar kullanabilir.