reklamı kapat

POPÜLER

Ultimaker daha gelişmiş bir 3D baskı için ürün yelpazesini genişletiyor [Video]

Son olarak çift baskı ucuyla endüstriyel seviyede baskıları masaüstüne taşıyan Ultimaker, 3D baskı deneyimini geliştirmek için ürün yelpazesini genişletiyor.

Ultimaker’ın genişleyen ürün yelpazesinde Ultimaker PP (polypropylene), 0,8 mm baskı hücreleri (print core) ve Ultimaker 3 için İleri Düzey Baskı Kiti öne çıkıyor. Ultimaker PP, üretici ve mühendislerin dikkatini çekecek ürünlerden. Esnek menteşelerden elektrik bileşenlerine kadar birçok farklı uygulama alanında kullanılabilen bu materyal, sağlamlığı ve metal yorulmasına karşı gösterdiği direnç sayesinde fonksiyonel prototipler ve nihai kullanım parçaları üretmek için ideal bir seçim oluyor. Ultimaker PP’nin Ultimaker 2+ ve Ultimaker 3 ailesi için optimize edilmiş bir ürün olduğunu belirtelim.

Ultimaker 3’ün AA ve BB tipi baskı hücreleri için artık 0,8 mm’lik alternatif nozul boyutları bulunuyor. 0,8 mm baskı hücreleri, model tasarımı ve prototipleme için ihtiyaç olan hızlı prototipleme özelliğini kullanıcıya sunuyor. İleri Düzey Baskı Kiti ise ABS, PP, CPE+ veya PC materyalleri ile Ultimaker 3’te stabil ve kaliteli sonuçların kapısını aralıyor. Kit beraberinde bir kapak ve daha iyi yapışma yüzeyi sağlayan kağıtları da getiriyor.

Tüm bu yeni ürünlerin yanı sıra Cura’nın güncellenmiş hali ve aygıt yazılımı güncellemesi de kullanıcılara sunuldu. Firmware 3.7.1 ile beraber Cura’yı kullanmadan yazıcı üstünden direkt baskıyı yeniden başlatabilir, baskı hücrelerini temizlemede yardımcı yeni menü fonksiyonuna sahip olabilirsiniz. Cura 2.6.1 ise yerel versiyon klasörleri ile kolay yedekleme, daha iyi destek yapışma ayarları, 0,8 mm baskı çekirdeği, PP materyaline özel yeni profiller ve çok daha fazlasını uygulamaya getiriyor.

Ultimaker 3 incelememizi haberin devamında izleyebilirsiniz.

VİDEO